Rejestracja i logowanie

Tuż przed wielkim trzęsieniem

Lifestyle 01-06-2017 Autor: jej Foto: P. Horzycki
3
Tuż przed wielkim trzęsieniem

Fani mocnych brzmień odliczają godziny do Qtnoizz Festu, który już za dwa dni zatrzęsie sceną na Stadionie Kutnowianki. W sobotę zagra kolejno SIQ, Acid Drinkers, Nocny Kochanek, Hunter oraz Iron Maidnem Tribute Band, na których bezpłatne wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka. Dlaczego wybór padł akurat na takie gwiazdy i skąd ograniczenie miejsc wyjaśniają Marek Kurnatowski i Joanna Gała z Kutnowskiej Kuźni Kultury.

- Wybór zespołów nie jest przypadkowy. Zwracaliśmy uwagę na to, ile mają fanów w Polsce. Każdy z nich na koniec poprzedniego lub początek tego roku wydał nową płytę. Hunter, który grał w Kutnie 13 lat temu i Acid Drinkers są zespołami, które długo istnieją na rynku i mają grono wiernych fanów. Nocny Kochanek jest dość nowy, ale bardzo szybko osiągnął sukces, natomiast węgierski Iron Maidnem gra klasykę, na której każdy z nas się wychowywał i zna niezależnie od tego jakie muzyki słuchał – mówi Joanna Gała.

- Iron Maidnem, który przyjeżdża do Kutna prosto ze Szwajcarii, nie przypadkowo gra na samym końcu festiwalu. Po wszystkich polskich zespołach covery Iron Maiden w dobrej atmosferze będą dobrze śpiewane – dodaje Marek Kurnatowski. - Zespoły które wybraliśmy są akurat na topie i ściągają dużą ilość publiki. Myślę, że jest to dobry strzał. Wiadomo, że nie wszystkim się to podoba, ale my robimy to dla ludzi.

- Osoby, które wybierają się na festiwal na pewno zauważyły, że grupy grają co 2 godziny. Wszystkie zespoły są gwiazdami, którym nie chcieliśmy ograniczać czasu, aby każdy z nich zagrał pełny, porządny 1,5 godzinny koncert - wyjaśnia Joanna Gała.

Wejściówek zaplanowano 990, co okazuje się nie być wystarczająco liczbą. Na facebooku trwa walka o bilety, które nie zostaną wykorzystane przez osoby, które wcześniej je odebrały. Teraz już nawet nie są przez nie oddawane, a odsprzedawane – cena sztuki to ok. 50 zł. Dlaczego Qutnoizz nie jest imprezą masową?

- Impreza masowa wiąże się ze znacznie większymi kosztami. Wygrywając w Budżecie Obywatelskim 100 tys. zł myśleliśmy, że pieniędzy starczy na większą liczbę zespołów. Później okazało się, że nie jest wcale tak różowo jak wydawało się na początku i z 7 zespołów zrobiły się 4 + „otwieracz”. Niemal 1000 to i tak duża liczba osób, bo festiwalem są zainteresowane nieprzypadkowe osoby, które naprawdę chcą być na tych koncertach. Bez wejściówek nie ma wstępu, a są zrobione dla bezpieczeństwa, aby uniknąć osób, które nie są zainteresowane takimi dźwiękami. Jednak w następnym roku, ucząc się na błędach, planujemy zrobić festiwal masowy – komentuje Kurnatowski.

- Poza tym to dopiero pierwsza edycja Qutnoizz Fest i nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Okazało się, że mnóstwo osób chce być na tym festiwalu. Z jednej strony bardzo cieszymy się, że tyle osób zainteresowało się naszą imprezą i tyle przyjdzie, z drugiej jest nam przykro, że część osób nie będzie mogła tych zespołów zobaczyć  – mówi Joanna Gała. - Imprezy takie jak nasz festiwal są wizytówką miasta. Przyjeżdżają na nie również osoby z innych miast i zależy nam na tym, aby pamiętali, że Kutno jest fajnym miastem, w którym można bawić się na ciekawych koncertach. Dzięki temu informacja idzie dalej w świat –  podsumowuje.

Projekt Rock Fest wygrał w ubiegłorocznym Kutnowskim Budżecie Obywatelskim i jest finansowany ze środków Prezydenta Miasta Kutno. Wydarzenie jest w całości organizowane przez Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury.

Harmonogram festiwalu:

  • 14:00 - otwarcie bram,
  • 15:00 - SIQ,
  • 16:00 - ACID DRINKERS,
  • 18:00 - NOCNY KOCHANEK,
  • 20:00 - HUNTER,
  • 22:00 - IRON MAIDNEM TRIBUTE BAND,
  • 23:30 - zakończenie festiwalu.
komentarze (3)
Dodaj komentarz

A kiedy EMINEM?!

Nie wiem co w tym gronie robi ten cały SiQ ...żenada

Zaraz kutnowscy malkontenci beda mówić że szatańskie jakieś, żeby disko polo było a nie albo bonus rtv.

dodaj komentarz
Czytaj także