Rejestracja i logowanie

Ubezpieczenie szkolne – czy działa także na wakacjach?

Lifestyle 01-08-2018 Autor: Ogłoszenie
2
Ubezpieczenie szkolne – czy działa także na wakacjach?

Lato to czas wyjazdów, przygód i większej niż na co dzień aktywności fizycznej. Dzieci spędzają poza domem znacznie więcej czasu, nie zawsze są pod stałą opieką rodziców i jeszcze chętniej oddają się licznym szaleństwom. Wszystko to bywa stresujące dla dorosłych, których obowiązkiem jest dbanie o swoje pociechy. Przecież chcemy dla nich jak najlepiej!

Jednym ze sposobów na odzyskanie spokoju jest zapewnienie podopiecznemu odpowiedniego ubezpieczenia. Wszystkie maluchy są chronione w szkole. Ale czy możemy liczyć na ubezpieczenie szkolne także na wakacjach?

Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę?

Chronione przed nieszczęśliwymi wypadkami są wszystkie dzieci chodzące do szkoły. Już na początku każdego roku wychowawcy przedstawiają nam wysokość składki, którą musimy zapłacić z tego tytułu. Większość rodziców nieszczególnie zwraca uwagę na treść umowy z towarzystwem. Niesłusznie! To bardzo ważne, żeby w dokumencie znalazły się odpowiednie zapisy. W razie wątpliwości zawsze mamy prawo do zrezygnowania z opcji grupowej i wykupienia innej, na własną rękę.

Miejsce i czas

W dobrze sporządzonej i korzystnej dla nas umowie powinno się znaleźć kilka rzeczy. Po pierwsze – właśnie zapis o miejscu i czasie obowiązywania porozumienia. Ubezpieczenie NNW szkolne firmy UNIQA oferuje pomoc nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale też w czasie wakacji. Kontrakt taki gwarantuje ochronę przez całą dobę i na całym świecie. Dzięki niemu mamy gwarancję, że nasza pociecha jest zabezpieczona na wypadek różnych okoliczności. I to nie wyłącznie w jednym, konkretnym miejscu.

Który wariant?

Towarzystwa oferują często dwa lub nawet trzy warianty ubezpieczenia, spośród których każdy może wybrać ten odpowiedni. W przypadku UNIQA są to dwa stopnie zaawansowania: podstawowy i rozszerzony pakiet pełnej ochrony. Tutaj otrzymamy nawet zwrot kosztów leczenia za granicą, co może się przydać właśnie na wakacyjnych wojażach. Ubezpieczyciel oferuje także zwrot kosztów opłaconej wycieczki czy czesnego oraz gwarantuje wypłatę środków w postaci zasiłku dziennego.

Dobre ubezpieczenie szkolne będzie więc działać nie tylko na terenie jednego budynku i nie tylko w czasie trwania lekcji. To całoroczne, pełne zabezpieczenie na wypadek wypadków, chorób i nieszczęśliwych okoliczności. Dzięki niemu dzieci są cały rok schowane bezpiecznie pod ochronnym parasolem. Mogą więc bez obaw bawić się i szaleć – tak w kraju, jak i za granicą. Tak latem, jak i zimą. A my, rodzice, nareszcie odzyskujemy spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko by zapewnić maluchom beztroskę, na którą zasługują.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Ubezpieczenie Szkolne dla wiadomości wszystkich - NIE JEST OBOWIĄZKOWE !!! Składka jest niska - to prawda, ale i samo odszkodowanie jak dziecku coś się stanie jest skandalicznie niskie. Od wielu, wielu lat NIE PŁACĘ ubezpieczenia w szkole. Mam prywatne dla dziecka i siebie. Dodatkowo ŻADNEJ składki na radę rodziców. Polecam wszystkim to samo. Proszę się nie przejmować co powiedzą inni rodzice, bo g... to każdego powinno obchodzić. Zadajcie pytanie w szkole ile dostaniecie pieniędzy z ubezpieczenia szkolnego, jak dziecko złamie nogę. Padniecie ze śmiechu. Tylko prywatne ubezpieczenie - nie wiele droższe a i w przypadku nie daj Boże wypadku można liczyć na dużo większe odszkodowanie.

Ubezpieczenie indywidualne wcale nie jest droższe niż to w szkole czy przedszkolu, więcej! są wyższe świadczenia, wystarczy jedynie poszukać takiego ubezpieczenia i nie tylko jedynej niby polskiej firmy na rynku...

dodaj komentarz
Czytaj także