Rejestracja i logowanie

Urządzasz nowe mieszkanie? Nie popełniaj tych błędów

Lifestyle 31-07-2019 Autor: Edyta
0
W stanie deweloperskim mieszkanie jest czyste płótno gotowe do zapełnienia. Może to być jednak onieśmielające; urządzenie mieszkania, które będzie nie tylko piękne, ale i funkcjonalne, dla jednej osoby jest zadaniem wymagającym ogromnego wkładu pracy. Łatwo w tym scenariuszu o poślizg i przeoczenie paru ważnych aspektów.

Projektowanie „Czym chata bogata”

Chcąc zaprojektować mieszkanie dla siebie lub pod wynajem ciężko przychodzi nam osiąganie kompromisów. Chcemy, aby w naszym mieszkaniu, każde pomieszczenie przyciągało uwagę, robiło wrażenie, wzbudzało lawinę komplementów. Bierzemy więc katalogi sklepów meblowych, wybieramy najbardziej wyzywający salon, kuchnie i sypialnie stamtąd i „z grubsza z cieńsza” odwzorowujemy projekt; zapominamy jednak przy tym, że wnętrza, które robią wrażenia na zdjęciach, są zbudowane na planach fotograficznych. Nikt w nich nie mieszka, a po udanej sesji, puste futurystyczne szafki, które nam się tak spodobały i ściany w intensywnym kolorze, które przyciągnęły naszą uwagę, są demontowane, aby zrobić miejsce dla nowego pustego wnętrza.

Załącznik:
kiyuk.jpg

Pamiętajmy, że chociaż pozytywne pierwsze wrażenie i zazdrość wzbudzona w oczach sąsiadów jest kluczowa, mieszkania projektujemy na wiele lat, w przeciwieństwie do wnętrz ze zdjęć, które istniały w realnym świecie przez jakieś parę godzin. A na dłuższą metę szalone fototapety, czy rażące kolory, zaczynają nas bardziej denerwować swoją obecnością niż robić wrażenie. Być może warto poświęcić siły na zaprojektowanie spójnego i funkcjonalnego wnętrza, zamiast skupiania się na czystym efekciarstwie?

Przycinanie kosztów na elementach wyposażenia.

Z jednej strony wydawać się może, że nie ma co przepłacać na zlewie, panelach podłogowych, czy farbach, z drugiej strony musimy się zastanowić przy podejmowaniu decyzji o przycinaniu kosztów, co może pójść nie tak, a kryje się tam wiele pułapek. Może okazać się, że „stukanie” tanich paneli przy chodzeniu budzi wszystkich domowników, Wymarzony przez nas kolor na ścianach odbarwia się, a upolowany przez nas tani zlew w okazyjnej cenie zaczyna przeciekać. Niestety, na początkujących projektantów czeka wiele produktów, które najpierw kuszą niską ceną i wpasowaniem się w trendy, a potem parę lat po zaprojektowaniu mieszkania mogą nam (dosłownie) spędzać sen z powiek lub wymagać wymiany, windując przy tym całkowity koszt włożony w mieszkanie. Przy próbie osiągnięcia wysokiej jakości niską ceną, trzeba uważać aby nie osiągnąć odwrotnego skutku. 

Podsumowując, przy zapełnianiu płótna pustego mieszkania, ciężko nam zejść na ziemię. Przy jednoczesnym trzymaniu się budżetu chcemy puścić wodze fantazji, co może prowadzić do powstania wnętrz, które zwyczajnie nie będą komfortowym domem, co w gruncie rzeczy mija się z celem projektowania mieszkania. Warto więc, przy kreacji wnętrz podejmować rozsądne decyzje, i wysłuchać opinii specjalistów, kiedy jesteśmy w niepewności co do materiałów, jakich warto użyć, bądź wyposażenia, na które chcemy się zdecydować. Pamiętajmy też, że samodzielne projektowanie to przedsięwzięcie wymagające ciężkiej pracy i ogromnych pokładów cierpliwości. Istnieją opcje wykańczania mieszkań „pod klucz” i korzystanie z nich może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają już swoje na głowie.

Chciałbyś porządnie wykończyć mieszkanie ale nie wiesz jak się za to zabrać? Sprawdź ofertę BB Construction - Wykończenia wnętrz Gdańsk

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także