Rejestracja i logowanie

Wybierz drabinę — która najlepsza?

Lifestyle 23-07-2019 Autor: materiał partnera
1
Wybierz drabinę — która najlepsza?

Nie da się wykonać wielu czynności, które znajdują się ponad naszymi głowami bez drabiny. Dlatego tak ważne jest to, aby posiadać zarówno w domu, jak i w firmie model, będący jednocześnie funkcjonalnym, a także wytrzymałym. Sprawdź, na jakie aspekty trzeba zwracać uwagę podczas kupowania drabiny.

Z jakiego materiału powinna być wykonana drabina?

W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów drabin, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze najważniejsze jest to, aby przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby dobrać odpowiedni materiał, z którego jest ona wykonana. Poniżej zostaną przedstawione 3 najczęściej sprzedawane tworzywa, z których produkowane są drabiny.

Drabiny aluminiowe

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach aluminium wiedzie prawdziwy prym, jeśli chodzi o materiał, z którego produkowane są drabiny. Nic w tym dziwnego skoro produkty wtedy są dość lekkie, dzięki czemu bardziej mobilne i nie wymagają dbania o nie, np. czyszczenia. Poza tym niegroźne są dla nich jakiekolwiek warunki atmosferyczne i bez problemu mogą przetrwać przez wiele długich lat, nawet przy częstej eksploatacji. Najsolidniejsze drabiny aluminiowe można zakupić na stronie internetowej https://www.dramix.pl/oferta/drabiny-krause, dlatego to właśnie tam warto rozpocząć swoje poszukiwania.

Drabiny drewniane

Drewniane modele zachęcają przede wszystkim niską ceną. Dziś są już znacznie rzadziej wybierane niż dawniej. Najczęściej używane do prac malarskich. Dobrej jakości drabiny drewniane są dość trwałe oraz bezpieczne.

Drabiny stalowe

Obecnie nie są już tak popularne, gdyż nie zawsze są w stanie spełnić swoją funkcję, np. wymagają konserwacji. Jednak mogą być też doskonałym dodatkiem do drabin aluminiowych, w szczególności, jeśli chodzi o prace na bardzo dużych wysokościach.

Typy drabin

Drabiny można też podzielić w zależności od tego, jak są składane. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim rozstawne. Wyróżniają się tym, że łączy się je u szczytu i rozstawia z jednej lub z dwóch stron. Innym rodzajem są drabiny przegubowe, które składają się z kilku połączonych ze sobą przegub. W praktyce będą wielofunkcyjne i można dopasować je do swoich potrzeb. Jako kolejny typ wymienia się drabiny teleskopowe, zawierające zestawy podłużnic możliwych do ustawienia na dowolnej wysokości. Najczęściej wykorzystywane na bardzo dużych wysokościach, np. na dachach.

Jaką drabinę wybrać?

Zawsze najważniejsze jest to, aby drabina była stabilna, gdyż to wpływa na bezpieczeństwo osoby, która będzie z niej korzystać. W tym celu coraz więcej firm decyduje się na zamontowanie stopek antypoślizgowych. Ciekawym rozwiązaniem jest również wyposażenie drabin magazynowych w specjalne poręcze, dzięki którym wykonywanie obowiązków na jakiejś wysokości jest znacznie łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Z kolei dobrym ruchem jest także zwrócenie uwagi na jakość stopni. Popularnym sposobem, na który decyduje się wielu producentów jest ich znitowanie, aby chodzenie po nich było wygodniejsze, a obuwie się nie ślizgało.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Zeby nie kci to bym nie wiedzial ze sa drabiny temat godny podziwu

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także