Rejestracja i logowanie

Skok zakończony śmiercią. Nie żyje żołnierz

Region 27-05-2017 Autor: toza
5
Skok zakończony śmiercią. Nie żyje żołnierz

Dramatyczne sceny rozegrały się dziś nieopodal Łęczycy. W Leźnicy Wielkiej zginął spadochroniarz, któremu nie otworzył się ani spadochron podstawowy, ani zapasowy. Mężczyzna był żołnierzem, a swój skok oddawał w ramach ćwiczeń. Z nieoficjalnych informacji wynika, że skakał z samolotu z ok. 3 tys. metrów.

Wiadomość o wypadku dotarła już do najwyższych szczebli władzy. Odniósł się do niego Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej.

– Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o wypadku na szkoleniu i śmierci doskonałego żołnierza z pododdziału 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim – napisał na Twitterze szef MON.

Jak dla Telewizji Republika powiedział Tomasz Pietrzak, oficer prasowy jednostki, żołnierz był niezwykle doświadczony. Miał 35 lat.

– Zginął żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Miał 35 lat, był kawalerem. W naszej jednostce służył od 9 lat – podał oficer prasowy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

Żołnierz skakał z samolotu wojskowego CASA. Runął prosto na płytę lotniska.

Okoliczności wypadku będzie badać żandarmeria wojskowa oraz prokuratura.

Region

Więcej informacji z Łęczycy znajdziesz na portalu Moja Łęczyca.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

ale macie problem!!!! 6 czy 7 skoków !!! pierdo...licie aż głowa boli. nikt z was nie skakał a macie jak zwykle najwięcej do powiedzenia. chłopak nie żyje i to jest fakt .

Mój kolega miał 400 oddanych skoków wcielając się do ZSW,w wieku 21 lat,miny zawodowych nie zapomniane, 28 skoków na 9 lat-mało trochę ,mógł spanikować przy braku czaszy podstawowej ale jak dobrze się zachował zdarza się rzadko to i 2 sięnie otworzą-szkoda .

niezwykle doświadczony?????? to był zdaje się jego 6 skok, do 20-30 skoku nikt nie wie jak się zachowa w czasie lotu, każdy jest inny, a mówienie o doświadczeniu przy 6 skokach i wieku 35 lat jest ośmieszające

6 skok w 2017 roku idioto, jak już czytasz jakieś informacje to może ze zrozumieniem. Wszystkich skoków miał 28.

skąd wiesz, że był to Jego 6 skok?

dodaj komentarz
Czytaj także