Rejestracja i logowanie

Komisja rewizyjna nie rekomenduje absolutorium dla burmistrza! W Łęczycy będzie referendum?

Region 09-06-2017 Autor: Mateusz
0
Komisja rewizyjna nie rekomenduje absolutorium dla burmistrza! W Łęczycy będzie referendum?

W łęczyckim samorządzie dzieje się wiele i różne określenia nasuwają się na myśl, ale jedno trzeba przyznać – nie jest nudno. Jak informowaliśmy wcześniej, rada miasta przegłosowała uchwałę, w której zwrócą się oni do Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka oraz premier Beaty Szydło o zawieszenie organu wykonawczego i wprowadzenie komisarza.

Decyzja władz rządowych wciąż jest nieznana, natomiast radni pracują swoim tempem. We wtorek (6 czerwca) odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej, która jako pierwsza opiniuje udzielenie absolutorium dla burmistrza.

W głosowaniu nikt z członków komisji nie był za udzieleniem absolutorium! Trzech radnych było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Przewodniczący komisji Andrzej Domagała mówi, że powodem takiego stanu rzeczy jest niegospodarność burmistrza.

- Uważamy, że część pieniędzy wydawana była w sposób niegospodarny – krótko skomentował decyzję komisji.

Opinia komisji rewizyjnej zostanie przesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, która z kolei wyda własną opinię na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Niedługo powinno odbyć się również posiedzenie komisji wspólnych, gdzie członkowie będą opiniowali wniosek o udzielenie absolutorium. Po tym odbędzie się sesja tzw. „absolutoryjna”.

Jeżeli burmistrz nie otrzyma absolutorium od rady miasta, może być to znaczącym krokiem w stronę przeprowadzenia referendum.

Region

Więcej informacji z Łęczycy znajdziesz na portalu Moja Łęczyca.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także