Rejestracja i logowanie

Łabędzie z łęczyckich zalewów poszukiwane. Ktoś zjadł rodzinę łabędzi?!

Region 13-07-2017 Autor: Mateusz
4
Łabędzie z łęczyckich zalewów poszukiwane. Ktoś zjadł rodzinę łabędzi?!

Przez jakiś czas łęczyckie zalewy swoją obecnością uświetniała rodzina łabędzi, która była nie lada atrakcją dla odwiedzających ten teren spacerowiczów i wędkarzy. 

Piszemy, niestety, w czasie przeszłym, ponieważ Czytelnicy zgłaszają, że od ponad tygodnia pociesznej rodziny nikt nie widział. 

Prawdopodobnym wydawałoby się, że ptaki odczekały czas, kiedy ich młode byłyby zdolne do lotu i po prostu przeniosłyby się na inny teren. Jednak wypowiedź dyrektora Zieleni Miejskiej Karola Niewiadomskiego, który również zauważył brak gromadki, nie napawa optymizmem. 

- Trafiło nam się przez przypadek coś naprawdę fajnego, jednak niestety prawdopodobnie jacyś ludzie pozbawili nas tego. Nie sądzę, aby łabędzie przeszkadzały wędkarzom, ponieważ one nie jedzą ryb. One jedzą roślinność zieloną – mówi dyrektor – Młode nie latały, a rodzice nigdy by nie zostawiły młodych, to nie jest możliwe. Musiało im się przydarzyć coś tragicznego i to za sprawą człowieka. Albo zostały zabite i zjedzone, albo zostały zabrane, ale na pewno same z siebie nie odleciały - powiedział dyrektor.

Spytaliśmy także w starostwie powiatowym w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska, gdzie być może ktoś powiadomił wydział o losie ptaków. Tam jednak otrzymaliśmy odpowiedź negatywną – żadne zgłoszenie ani sygnał nie wpłynął. 

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie zdarzały się przypadki, że łabędzie były zjadane. Najgłośniej było o tym w 2013 roku w Anglii, kiedy ktoś upiekł i zjadł łabędzia Królowej Elżbiety II. Podobnie było w 2015 roku w Kisielicach, gdzie także z miejskiego jeziora z dnia na dzień zniknęło 7 łabędzi. 

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Nie wiem czy to te co do mojej miescowosci wrocila w poniedzialek. Jest 7 malych i 2 starych

komu przeszkadzały te łabędzie pewno sprawcami mogli byc ta patologia z ulicy kopalnianej z tych baraków nikt inny

Za rządów Tuska i PO ludzie nie musieli z głodu łabędzi jeść. Ot na co nam przyszło. ... Dziś łabędzie, jutro gołębie na rynku a co potem? Ludzie będą własne dzieci zjadac jak na Ukrainie w czasie wielkiego głodu! Oj doczekali my....

Kto zeżarł łabędzie? Ile kura kosztuje? Ludziska.

dodaj komentarz
Czytaj także