Rejestracja i logowanie

Monika Kilar-Błaszczyk pełniącą obowiązki burmistrza Łęczycy!

Region 20-07-2017 Autor: Mateusz
13

O godzinie 12 przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono, że pełniącą obowiązki burmistrza Łęczycy została Monika Kilar-Błaszczyk.

Fakt ten przedstawił dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Mirosław Suski, który opisał najpierw historię naszego samorządu, począwszy od momentu zawieszenia Krzysztofa Lipińskiego w pełnieniu obowiązków, a na rezygnacji Andrzeja Rokickiego z funkcji zastępcy burmistrza kończąc. 

- W związku z tym pani premier Beata Szydło na wniosek wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau podjęła decyzję o wyznaczeniu pani Moniki Kilar-Błaszczyk na osobę, która będzie pełniła zadania i obowiązki burmistrza do czasu odwieszenia, bądź wygaśnięcia mandatu pana burmistrza – powiedział – W imieniu pani premier i pana wojewody, który wnioskował o tę kandydaturę, w tym momencie wręczam to powołanie. 

Monika Kilar-Błaszczyk przyjęła na swoje ręce powołanie oraz gratulacje od sekretarz Ewy Lewińskiej, przewodniczącego Pawła Kuleszy oraz pozostałych radnych, którzy byli na konferencji. 

Po otrzymaniu nominacji z rąk Mirosława Suskiego, dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Monika Kilar-Błaszczyk odpowiadała na pytania dziennikarzy zebranych przed urzędem. 

- W pierwszej kolejności oczywiście bardzo dziękuję wojewodzie panu profesorowi Zbigniewowi Rau i jego służbom za to, że rozmawiali ze mną i pomogli podjąć tę bardzo ciężką decyzję dla mnie, ponieważ jak zapewne państwo wiecie, miałam unormowane życie zawodowe. Natomiast Łęczyca od zawsze była i będzie mi bliska. Wiecie państwo też, że niecałe 4 lata temu startowałam na urząd burmistrza, w międzyczasie zostałam radną powiatową, też z miasta i pełniłam mandat do niedawna, ponieważ musiałam go zdać. 

O współpracy

- Tak naprawdę problemy miasta i mieszkańców są mi znane nie od dzisiaj. Poza tym też pragnę podkreślić, że pracowałam w urzędzie 12 lat, także znam wszystkich moich współpracowników bardzo dobrze i myślę, że to też nam ułatwi tę trudną rolę, nie tylko dla mnie, ale także dla nich. 

 

Wprowadzenie spokoju

- Na dzień dzisiejszy w pierwszej kolejności skupiamy się na tym, żeby wprowadzić spokój, porządek, ład, bo wiadomo, że wiele rzeczy nie wykona się dzisiaj, jutro czy pojutrze. Będę potrzebowała co najmniej kilku, kilkunastu dni. Natomiast chciałabym doprowadzić do sytuacji, żeby istniała dobra współpraca między organami gminy, między organem uchwałodawczym i między organem wykonawczym, bo to jest najważniejsze dla miasta i dla mieszkańców i myślę też, że w pewnym stopniu dla regionu. 

Walka o pieniądze na zamek

Mam wiele projektów i chciałabym je przedłożyć w najbliższym czasie radzie, ponieważ ten okres, o którym wspominał pan dyrektor, był dosyć długi. Wiele rzeczy się tutaj nie działo. W pierwszej kolejności będę próbowała, bo nie wiem na jakim etapie to jest, ale będę próbowała pozyskać te 20 milionów dla naszego łęczyckiego zamku, który został wpisany w kontrakt terytorialny. Uważam, że jest to bardzo duża szansa, bo Łęczyca jest miastem historycznym i mogłoby to wpłynąć dobrze na rozwój miasta. Będę wnioskowała do rady o przesunięcie kolejnych środków, bo niestety te środki, które były przesunięte, były za małe. Wiem, że trzeba podjąć Gminny Program Rewitalizacji, bo co prawda nie wymagają tego przepisy o samorządzie gminnym, natomiast ta rewitalizacja pomaga. 

Likwidacja straży miejskiej

- Myślę, że koledzy z tyłu będą mnie za to mało lubić, ale będę starała się przedłożyć radzie projekt uchwały dotyczący likwidacji straży miejskiej, ponieważ na dzień dzisiejszy zatrudnione są tylko 2 osoby zatrudnione na czas nieokreślony. Nabór, który był ostatnio nie powiódł się i myślę, że bardziej racjonalne byłoby przesunięcie pracowników, zgodnie z kwalifikacjami na inne stanowiska, a te pieniądze przeznaczyć Komendzie Powiatowej Policji w ramach służb ponadnormatywnych. 

Żłobek w Łęczycy?

Myślę o utworzeniu żłobka w Łęczycy, bo sama jestem mamą i myślę, że bardzo jest potrzebny tego typu ośrodek, który opiekowałby się dziećmi, a organem prowadzącym byłby burmistrz. Jest wiele innych planów, ale myślę, że to trzeba zrobić na spokojnie. Trzeba wejść do urzędu, porozmawiać z ludźmi i zobaczyć jak sytuacja wygląda. Myślę, że na bieżąco będziecie państwo informowani.

O kandydowaniu na fotel burmistrza w przyszłych wyborach

Wie pan co, jest mi ciężko powiedzieć… Został tylko rok. Czy będę kandydowała na stanowisko burmistrza? Na tę chwilę jest mi ciężko powiedzieć, bo życie jest bardzo dynamiczne. Ja jeszcze miesiąc temu nie spodziewałam się, że będę stała tutaj i rozmawiała z państwem. Myślę, że tak, ale co los pokaże… to zobaczymy. 

Po konferencji Monika Kilar-Błaszczyk udała się bezpośrednio do gabinetu burmistrza. 

komentarze (13)
Dodaj komentarz

pamietasz mnie jak balowalismy w banderozie jedno piwko i zaszumialo ale sie narobilo

Podła zmiana "naprawi samorządy". Reżim dba o swoich! To dopiero początek, od stycznia przyspieszenie, aby suweren głosujac jak chce, wybrał kogo trzeba.

Krzyż wiszący nad godłem?

chyba bajkopisarz

powinien być KOMISARZ!!!!!!!!!!

uwazam ze ta pani robi dobre kotlety mielone

teeaz mozna miec w glowie siano bo licza sie znajomosci dobre rozwiazanie

No to Pan Senator żonkę wcisnął na stołek!!! Następni Misiewicze w akcji!!!

Somsiad nieładnie tak obrażać kogoś za wygląd. Przypierdol się merytorycznie jak musisz.

ten rozmiar xxxxl

ta baba wyglada jak by wsadzila glowe do ula

Zdobywanie stanowisk dla członków rodzin jest niegodne.

podobno mąż z pisu powiadomił prokuratora żeby odwołać burmistrza Łopińskiego i w ten sposób utorował drogę swojej żonie, która wybory na burmistrza Łęczycy przegrała.......... dobry sposób na wprowadzanie SWOICH na stołki. Ciekawe jak teraz zagłosuje na nich społeczeństwo......

dodaj komentarz
Czytaj także