Rejestracja i logowanie

Policjanci w skarpetkach uratowali niedoszłego samobójcę

Region 21-09-2017 Autor: mk Foto: ag
5
Policjanci w skarpetkach uratowali niedoszłego samobójcę

W zeszłym tygodniu łęczyccy strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z 4 piętra z jednego z bloków na ulicy Zachodniej. Na miejsce natychmiast zostali skierowani także policjanci, którzy bezzwłocznie podjęli negocjacje. Mężczyzna groził, że jeśli tylko spróbują się zbliżyć on wyskoczy. Dyżurny komendy policji do pomocy skierował, oprócz strażaków, także zespół ratownictwa medycznego.

- Kiedy pod blok na sygnałach podjechał wóz strażacki a desperat na moment odwrócił uwagę od policjantów, ci natychmiast wykorzystali sytuację i wbiegli do klatki schodowej. Chcieli niezauważeni podejść jak najbliżej desperata, dlatego zdjęli nawet buty i po ciemku , bardzo cicho dotarli do niedoszłego samobójcy. Sprawnie ściągnęli go z parapetu i przekazali zespołowi załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego - informuje mł. asp. Agata Bierzyńska z KPP Łęczyca.

Jak dodają strażacy, ich działania polegały na odpowiednim zabezpieczeniu miejsca, gdyby desperatowi udało się jednak skoczyć z okna.

- Mężczyzna został zniechęcony przez policjantów do próby i udało się go uratować. Nasze działania polegały na przygotowaniu podnośnika i skokochronu, w przypadku gdyby doszło do próby popełnienia samobójstwa – mówi st. kpt. Marek Mikołajczyk z PSP Łęczyca.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Facet szukał sensacji albo chciał zwròcić uwagę na swoją osobę .Jak by chciał skoczyć to by skoczył.Nasze społeczeństwo jest za mordowaniem nie narodzonych chorych dzieci i chorych starych (eutanazja) to po co jemu przeszkadzali?

teraz się udało dzięki '' aniołom ''ale on to kiedyś zrobi i nie będzie aniołów stróżów

to masz gosciu po rajtuzach

Skarpetkowe służby specjalne w akcji. Szacun !

Robin Hood - faceci w rajtuzach. Policja polska - faceci w skarpetach.

dodaj komentarz
Czytaj także