Rejestracja i logowanie

50 razy zdawał teorię na prawko. Jaka jest zdawalność w Płocku?

Region 15-11-2017 Autor: eplock Foto: WORD w Płocku
17
50 razy zdawał teorię na prawko. Jaka jest zdawalność w Płocku?

Mimo, iż w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Płocku zdarzają się tacy "stali bywalcy", to ogólna zdawalność egzaminów na prawo jazdy jest na wysokim poziomie. 

Teoretyczny egzamin w płockim ośrodku zdaje ok. 49 % osób, a praktyczny blisko 52 % egzaminowanych.

- Dzięki tak wysokiej zdawalności WORD w Płocku znajduje się obecnie w czołówce w skali kraju - mówi Mariusz Kowalczyk- egzaminator nadzorujący w WORD Płock.

Średnio do egzaminu na prawo jazdy podchodzimy od 3 do 7 razy. Ilość osób, które zdają za pierwszym razem jest jednak coraz większa. Co ciekawe z teorią bardzo dobrze radzą sobie osoby starsze, które często zdają ten egzamin przy pierwszym podejściu. Tu zdawalność szacuje się na blisko 74 %. W praktyce jest już różnie. Najstarsza kobieta ubiegająca się o prawo jazdy miała pesel zaczynający się od cyfr 53, najstarszy Pan urodził się w 1949 roku. Osoby te zdały teorię za pierwszym podejściem.

Jak wygląda praktyka? Na czym zazwyczaj "łapią" nas egzaminatorzy?

- Błędy wynikają najczęściej z niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej, wymuszenia pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu oraz podczas zmiany pasa ruchu, a także wymuszenie pierwszeństwa pieszym- informuje Mariusz Kowalczyk.

Kurs na prawo jazdy kat. B kosztuje w Płocku średnio od 1100 do 1400 zł, w tym mamy 30 godzin teorii i 30 godzin praktyki. Natomiast za egzamin teoretyczny zapłacimy 30 zł. Egzamin praktyczny to koszt 140 zł. Ale to nie koniec wydatków, sam dokument też kosztuje - 100 zł. Do tego jeszcze potrzebne jest nam orzeczenie lekarskie i aktualne zdjęcie. To, ile będzie nas kosztowało upragnione "prawko", zależy oczywiście od liczby podejść do egzaminu oraz ilości dodatkowych godzin, które możemy wykupić w Ośrodku Szkolenia Kierowców. 
Od 2013 roku, jeśli ubiegamy się o prawo jazdy po raz pierwszy, zanim zapiszemy się na kurs  musimy także wyrobić sobie Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Jest to numer, dzięki któremu można w łatwy sposób zidentyfikować potencjalnego kierowcę i sprawdzić np. czy osoba taka nie naruszyła przepisów w sposób, który uniemożliwia jej ubieganie się o powyższy dokument. Nadanie numeru jest bezpłatne, aby go uzyskać należy zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do urzędu miasta. Po zdanym egzaminie państwowym, WORD przekazuje drogą elektroniczną informację do organu wydającego prawo jazdy. Zamówione prawo jazdy odbieramy w  Oddziale Komunikacji. Trwa ok. 14 dni od dnia uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu. 

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w teście teoretycznym? Tu znajdziesz kilka przykładowych pytań : https://e-testynaprawojazdy.pl/

Ile razy podchodzili do egzaminu nasi czytelnicy?

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Oszuści nie można się przenieść do innego Wordu robią problemy i nie oddają kasy za nie wykorzystany egzamin nie polecam.

Boże jacy anaalfabecy tu piszą a mają prawko same cymbaly z was

dał w łape i zdał dlatego teraz taki baran jeździ po drogach nie mają pojęcia na temat jazdy dlatego dziwicie się dlaczego jest tyle wypadków powinien na początku dostać osła jak w Bułgarii a nie kupno PRAWKA nie masz czym się chwalić że dałeś w łape i zdałeś BURAKU

Kijanowski oblewa 3/4 osób, które podchodzą do praktyki emoji

Dokładnie tak, miałam mieć ''przyjemność '' mieć z nim egzamin dwa razy. Chamstwo i arogancja to norma. I do końca życia nie zapomnę jego słów '' niestety muszę wystawić pozytywny, bo nie popełniła pani błędu''. Ale jaka to radość i duma z siebie gdy widzisz to jak on bardzo nie chce ale musi już wystawić ten pozytywny. Bezcenne emoji

ja dalem w lape i zdalem

ta, zdałeś... chyba butelki do skupu...

Za pierwszym

Jak widziałem ostatnio te testy, to bardziej przypominają test na inteligencje. Czepianie się szczegółów jak kobieta, a ogólnie połowę tego syfu co wymyślili bym wywalił. Po co komu znać rozmiary tablicy rejestracyjnej, skoro samochody z zagranicy, mogą nawet z naklejkami jeździć. Długość lewarka skrzyni biegów? Może to jest potrzebne dla sexmasterki, niby komu innemu? Denne testy, polecam wyjechać za granicę i tam zrobić;/ Ja mam prawko, ale na pewno miałbym z tym problem. Jako facet nie przykładam aż tak bardzo uwagi do szczegółów.

Jeśli piszesz, że "widziałeś ostatnio te testy" i piszesz o wymiarach tablicy rejestracyjnej i drążka zmiany biegów to uwierz, nie te testy widziałeś... W oficjalnej bazie pytań egzaminacyjnych PWPW oraz ITS takich pytań nie ma! To co widziałeś to mogły być pytania przykładowe, wygenerowane przez jedną z wielu firm produkujących pomoce do nauki jazdy, i zostały zaczerpnięte niemalże z powietrza...

a ja nie musialam zdawac i mam prawko, pomyslec troche i za te same piniadze i bes nerf mozna miec uprawnienja

To jeszcze chociaż słownik sobie kup, bo rozumu niestety kupić sie nie da.

Na słownik mu zabrakło.

"wymuszenie pierwszeństwa pieszym- informuje Mariusz Kowalczyk" - Ehhhh, cały Kowalczyk... Mariuszku, jako egzaminator NADZORUJĄCY w WORD, (czyli jednak fachowiec) powinieneś wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak "wymuszenie pierwszeństwa"... Mowa jest o nieustąpieniu pierwszeństwa!

Zdawalność zdawalnością ale czas oczekiwania na kolejny egzamin jest wręcz śmieszny, bity miesiąc trzeba czekać. O cenie wolę się nie wypowiadać.

A-1 B-1 C-3 C+E-1

Wszystko za pierwszym

dodaj komentarz
Czytaj także