Rejestracja i logowanie

Krok od tragedii. Czujka czadu uratowała im życie

Region 12-02-2018 Autor: ez Foto: poglądowe
0
Krok od tragedii. Czujka czadu uratowała im życie

Wczoraj w godzinach wieczornych w jednym z domów wielorodzinnych w Łęczycy załączyła się czujka wykrywająca tlenek węgla. Domownicy w porę zawiadomili służby, po czym zostali ewakuowani z budynku, co zapobiegło zatruciu czadem.

Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło po godzinie 21:00. Dotyczyło podejrzenia obecności tlenku węgla w budynku wielorodzinnym znajdującym się przy ul. Kilińskiego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Łęczyca.

- Nasze przyrządy wskazały obecność tlenku węgla, zatem przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń. Ustalono, że winę za ulatnianie się czadu ponosił piec  - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Na szczęście żaden z domowników nie został poszkodowany. Piec, który powodował ulatnianie się tlenku węgla został wygaszony, a mieszkańcy budynku zostali przebadani. Wynik pomiaru nie wykazywał obecności czadu w wydychanym przez nich powietrzu.

Komentarze
komentarze (0)
Dodaj komentarz
UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także