Rejestracja i logowanie

Wypadek na autostradzie, jedna osoba trafiła do szpitala

Region 05-06-2019 Autor: ksz
1
Wypadek na autostradzie, jedna osoba trafiła do szpitala

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia trzech pojazdów na 274 kilometrze autostrady A1. Na szczęście poza rozbitymi autami nikomu nic poważniejszego się nie stało. Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godz. 13:45 policjanci pojechali w okolice Piątku, na 274 kilometr autostrady A1, gdzie na jezdni w kierunku Gdańska zderzyły się trzy pojazdy.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca peugeota boxera podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa 44-letniemu kierowcy audi, który lewym pasem ruchu jechał w kierunku Gdańska. Wskutek zderzenia pojazdów, bus dodatkowo uderzył w naczepę ciężarowego mana jadącego prawym pasem jezdni - asp. Mariusz Kowalski.

41–letni kierowca dostawczego auta trafił do szpitala, a po udzieleniu pomocy medycznej opuścił placówkę. Uczestnicy zdarzenia byli rzeźwi. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Sprawą kolizji zajmie się łęczycki sąd. Ruch pojazdów odbywał się pasem awaryjnym.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i ostrożność. Stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Lewy pas to nie kółko różańcowe... na autostradzie jeździmy prawym pasem w wyprzedzamy lewym. Przed włączeniem kierunkowskazu a najpóźniej przed zmianą pasa warto zerknąć w lusterko, czy czasem lewym ktoś nie jedzie. Jeśli turlamy się za tirem 90 km/h i nagle bez kierunku zaczynamy go wyprzedzać z zawrotną prędkością 97 km/h a lewym nadjeżdża auto jadące 140 km/h to co najmniej skończy się mocnym i nagłym hamowaniem... na autostradzie trzeba zachować minimum rozwagi, czołówki nie zaliczymy, ale każda niebezpieczna sytuacja, która w mieście przy prędkości 50 km/h doprowadzi co najwyżej do wgniecenia nadwozia, przy prędkości autostradowej może mieć daleko idące turbulencje...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także