Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wielkie święto w Oporowie! „To jeden z najpiękniejszych dni w roku”

Region 25-08-2019 Autor: toza
5

Gmina Oporów świętuje! Dziś nad stawami odbyły się dożynki w trakcie których nie zabrakło atrakcji nie tylko dla rolników, ale również ich pociech.

Zaczęło się tradycyjnie od mszy świętej w Kościele w Oporowie. Po niej korowód przemaszerował nad stawy. Rolnicy tradycyjnie przygotowali bochny chleba z tegorocznych zbiorów i okazałe wieńce.

- Obchodzimy dzisiaj Święto Plonów. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W pięknych wieńcach dożynkowych kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska wsi, oraz jej głębokie przywiązanie do narodowych tradycji. Jak dawniej, także i dziś, dożynki są ważne dla wszystkich. Przypominają, że dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły naszych domów polski chleb. Drodzy rolnicy. Wielu ludziom trudno docenić waszą pracę. Zapominają, że bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. Praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej. Nikt i nic tego nie zmieni – mówił wójt gminy Oporów, Robert Pawlikowski.

Po części oficjalnej, przemówieniach i podziękowaniach przyszła pora na zabawę. Imprezę prowadził zespół Duo Dance. Na scenie pojawili się również Andreas i Modelinka & Model MT.

Organizatorzy zadbali również o takie atrakcje jak dmuchańce dla dzieci, stoiska handlowe, gry, konkursy, zabawy i darmowy poczęstunek.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

A gdzie zdjęcia z występów dzieci?

Chleb w prawej dłoni, lewa w kieszeni. Savoir vivre kłania się.

Panny niosące chleb prima sort. Zwłaszcza ta w czarnej spódniczce.????

Fajne wydarzenie. Dzieciaki mogły poszaleć, poskakać na dmuchańcach. A miejsce też na plus, można na rowerkach wodnych popływać i otoczenie ładnie wygląda, chociaż na boisku przy szkole jest więcej miejsca. Dobrze, że ktoś się stara dla ludzi.

Czemu to wszystko odbywało się koło stawu??? Czy gmina nie ma już innego miejsca??? Chociażby koło szkoły??

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także