Rejestracja i logowanie

Ksiądz-gwałciciel opisany przez Sekielskiego trafi niedaleko Kutna

Region 29-08-2019 Autor: ksz Foto: Adam Konarski / newspix.pl
11
Ksiądz-gwałciciel opisany przez Sekielskiego trafi niedaleko Kutna

Były ksiądz Paweł K. skazany za molestowanie i zgwałcenie kilku ministrantów po odbyciu kary trafi do ośrodka dla bestii w Gostyninie. Jego postać przedstawiona została m.in. przez Tomasza Sekielskiego w głośnym dokumencie "Tylko nie mów nikomu". O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Były ksiądz Paweł K. został w 2015 r. skazany na karę siedmiu lat pozbawienia wolności za molestowanie i zgwałcenie ministrantów. K. pełnił posługę w we Wrocławiu, Bydgoszczy i Miliczu. W 2005 r. został zatrzymany po tym, gdy dwójce nieletnich proponował pieniądze za poddanie się "innym czynnościom seksualnym". Hierarchowie kościelni wiedzieli o sprawie i przerzucali go do innych parafii po kolejnych skargach na jego zachowanie względem dzieci.

Po tym, gdy został skazany, Kościół wykluczył go ze stanu kapłańskiego. W więzieniu ma przebywać do 22 września 2021 r. Były ksiądz ubiegał się o przedterminowe zwolnienie, ale jego wniosek został odrzucony.

- Cele kary zdaniem sądu nie zostały osiągnięte, a proces resocjalizacji wymaga dalszego utrwalenia – uznał rozpatrujący sprawę sędzia Jerzy Nowiński.

Pracownicy więziennictwa, sądu i psychologowie, z którymi rozmawiała "Wyborcza" twierdzą, że Paweł K. nie tylko nie powinien wcześniej opuszczać więzienia, ale dalej przebywać w izolacji.

– Jako zdiagnozowany pedofil, bezkrytycznie podchodzący do swoich czynów i niechcący się leczyć, po wyroku wyląduje w Gostyninie – mówi "GW" jeden z informatorów.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Czy ktoś mnie oświeci? Nie bronię tu pedofila . Ale jeśli odsiedzi już swoją karę w całości to na jakiej podstawie go zamkną w Gostyninie? Ustawa o bestiach?

"...niedaleko Kutna"... jakie skryte budzenie chorych emocji

Dla mnie niedaleko kutna jest poznań

Dlaczego tęczowi go nie bronią

A dlaczego maja zwyrola bronic? Yeb..j sie w leb .;-) Najwidoczniej wiecej zwyroli wsrod kosciolkowych niz teczowych

Czy więcej ? Tutaj byłbym dyskutował, przecież LGBT + na Zachodzie wyraźnie mówi o akceptacji dla takich zachowań.

Kolejny pedryl w kiecce na naszym utrzymaniu Takich zwyroli powinni likwidować od ręki

dlaczego nie mówi się o nauczycielach ...itp...

A dlaczego sie nie mowi o pedofilach w sieci?

A o ilu nauczycielach słyszałeś, ilu złapano?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także