Rejestracja i logowanie

Była kierowniczka PCPR skazana!

Region 05-03-2018 Autor: ksz
1
Była kierowniczka PCPR skazana!

Iwona Z., była kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy została uznana przez sąd winną niedopełnienia obowiązków. Jest to pokłosie afery związanej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci przez rodziców zastępczych w latach 2007-2014.

Iwona Z. zrezygnowała ze stanowiska (wyprzedzając decyzję powiatowych władz o jej zwolnieniu) w 2014 roku po ogólnopolskiej aferze związanej z brakiem nadzoru nad rodziną zastępczą, która przez lata molestowała i znęcała się nad przyznawanymi przez PCPR dziećmi. Co ciekawe, w marcu 2015 roku zgłosiła się do... kutnowskiego starostwa, gdzie wygrała konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu. Po ujawnieniu przez media przyczyn jej odejścia z Łęczycy starosta odstąpił jednak od zamiaru jej zatrudnienia.

Sprawa nadzoru nad rodziną zastępczą trafiła do sądu, który rozstrzygał, czy była szefowa placówki faktycznie nie dopełniła obowiązków w kierowaniu dzieci do dwóch rodzin zastępczych oraz w nadzorze nad ich funkcjonowaniem. Iwona Z. została uznana za winną i skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto sąd nałożył na nią zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych i innych samodzielnych związanych ze sprawowaniem opieki społecznej. Kobieta ma zapłacić także 1,5 tys. złotych grzywny.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze
komentarze (1)
Dodaj komentarz

za niski ten wyrok,sad oczywiscie nie dostrzegl braku odpowiedzialnosci tej pani.

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także