Rejestracja i logowanie

Były burmistrz skazany za płatną protekcję i przekroczenie uprawnień

Region 08-11-2019 Autor: ksz Foto: archiwum
0
Były burmistrz skazany za płatną protekcję i przekroczenie uprawnień

Sąd Rejonowy w Pabianicach wydał wyrok dotyczący Krzysztofa Lipińskiego, byłego burmistrza Łęczycy - podaje Radio Łódź. Samorządowiec został skazany za płatną protekcję i przekroczenie uprawnień.

- Były włodarz Łęczycy został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dodatkowo nie może przez najbliższe 4 lata pełnić funkcji publicznych - mówi w rozmowie z Radiem Łódź rzecznik Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Paweł Sydor.

Lipiński został uznany winnym popełnienia dwóch czynów. Pierwszy dotyczy tzw. płatnej protekcji, czyli w tym wypadku pośrednictwa w doprowadzeniu innej osoby do mianowania na stanowisko publiczne. Drugi czyn to przekroczenie uprawnień na szkodę interesu prywatnego.

Wyrok nie jest prawomocny. Jak podaje Radio Łódź, były burmistrz zamierza się od niego odwołać. Jest to już drugi wyrok skazujący dla Krzysztofa Lipińskiego. Dwa lata temu Sąd Rejonowy w Łęczycy również uznał go winnym i także zasądził rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sprawę szeroko relacjonowaliśmy TUTAJ.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także