Rejestracja i logowanie

Chwile grozy w pociągu! W jednym z przedziałów zapaliła się instalacja grzewcza

Region 21-05-2018 Autor: ez Foto: poglądowe
2
Chwile grozy w pociągu! W jednym z przedziałów zapaliła się instalacja grzewcza

Prawdziwy dramat mógł rozegrać się w pociągu relacji Katowice-Gdynia. Pasażerowie jednego z przedziałów w pewnym momencie zaczęli wyczuwać uciążliwy zapach dymu, który wywołało zapalenie się instalacji grzewczej.

Sytuacja, która rozegrała się 18 maja, wymagała podjęcia natychmiastowych działań. Powiadomiony o zagrożeniu pożarem maszynista zatrzymał pociąg na najbliższej stacji, tj. na dworcu PKP w Łęczycy. Tam przeprowadzono sprawną ewakuację pasażerów, po czym wezwano straż pożarną.

- 18 maja przed godz. 19:00 wpłynęło do nas zgłoszenie o palącym się przedziale wagonu. Jeszcze przed naszym przybyciem pociąg zatrzymał się na stacji. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z PSP w Łęczycy - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Po przybyciu na miejsce strażaków i szczegółowym rozpoznaniu zagrożenia okazało się, że groźnie wyglądające zdarzenie to tylko zadymienie. W przedziale, w którym zaczął uwalniać się dym,  doszło do zapalenia się urządzenia grzewczego. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

- Dym był wywołany zapaleniem się instalacji grzewczej. Doszło do tego w wyniku przepięcia prądu - mówi M. Mikołajczyk.

Straż pożarna prowadziła działania na dworcu przez około godzinę. Konieczne było przewietrzenie wagonu pociągu relacji Katowice-Gdynia oraz wyeliminowanie zadymienia. Szybka reakcja zapobiegła większemu zagrożeniu i żaden z pasażerów nie został poszkodowany.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

nic wielkiego nie stało sie tylko plastiki topiły sie wiecej dymu i smrodu nisz ognia

To 1 czy 18 miało miejsce zdarzenie?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także