Rejestracja i logowanie

Fałszywy kurier czasami kradł, czasami dostarczał

Region 26-04-2019 Autor: ksz
0
Fałszywy kurier czasami kradł, czasami dostarczał

Jak miał ochotę to kradł, jak nie to dostarczał - tak "pracował" 37-latek zatrzymany przez policję, który swoje oko zawiesił na biznesie kurierskim.

W połowie kwietnia 2019 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży czterech paczek kurierskich wartych ponad 800 zł. Do przestępstwa doszło na terenie Łęczycy, a sprawca mienie zrabował z auta należącego do firmy kurierskiej wykorzystując nieuwagę pracownika.

- Policjanci z wydziału kryminalnego pracując nad sprawą ustalili, że jedna z paczek została doręczona do adresata. W tym jednak przypadku, zrobił to złodziej podając się za pracownika firmy kurierskiej - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Mężczyzna oszukując odbiorcę, pobrał  400 zł, po czym uciekł z pieniędzmi nie potwierdzając transakcji.

Dysponując kolejnym śladem policjanci wpadli na trop 37-letniego podejrzewanego i 24 kwietnia zatrzymali mężczyznę.

- Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz oszustwa. Pierwsze z przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, zaś karą 8 lat pozbawiania wolności kolejne - dodaje Kowalski.

Teraz policjanci pracują nad odzyskaniem pozostałych paczek.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także