Rejestracja i logowanie

Nie miał prawka, za to zakaz: Autem staranował ogrodzenie

Region 02-10-2019 Autor: ksz Foto: ilustracyjne/ lubelska.policja.gov.pl
1
Nie miał prawka, za to zakaz: Autem staranował ogrodzenie

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-letni mieszkaniec gminy Gostynin, który nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, a także mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz aktywny sądowy zakaz kierowania staranował ogrodzenie remizy OSP w Strzałkach. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę po godz. 15:00 dyżurny gostynińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Strzałki (gm. Gostynin) kierujący pojazdem marki Rover wjechał w ogrodzenie remizy OSP.

- Policjanci natychmiast dojechali na miejsce zgłoszenia, z którego kierujący zaczął się oddalać. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Gostynin ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu - relacjonuje podkom. Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

Dodatkowo nigdy nie posiadał prawa jazdy, a także ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący do 2021 roku. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

- Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa i odpowiedzialność 17-letniej dziewczyny i 20-latka, którzy nie przeszli obojętnie, tylko uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i o zdarzeniu zaalarmowali policjantów - dodaje podkom. Słomkowska. - Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla siebie samych ale i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie a nawet życie. Widzisz pijanego za kółkiem – reaguj!

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Ludzie jak widzą pijanego sąsiada wsiadającego za kierownicę, to nie chcą 'kablować' policji, nie chcą robić kłopotów sąsiadowi... Nikt nie chce być 'konfidentem', to przecież dobry chłop, a to że czasem wypije, to nic złego... Jednak gdy ten pijany sąsiad rozjedzie kogoś, to wtedy cała wieś się zastanawia gdzie były służby i czemu nikt nie reagował... W kraju mamy przyzwolenie na jeżdżenie po pijanemu, przemoc w rodzinie i inne patologie...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także