Rejestracja i logowanie

Pijani Ukraińcy za kółkiem: jeden weekend, wpadło dwóch

Region 30-04-2019 Autor: ksz
5
Pijani Ukraińcy za kółkiem: jeden weekend, wpadło dwóch

1,4 i 2 - tyle liczyły promile alkoholu we krwi dwóch kierowców zatrzymanych w weekend na terenie powiatu łęczyckiego. Jeden z nich wpadł w ręce policjantów, drugi - innych uczestników ruchu. Obydwaj okazali się obywatelami Ukrainy.

W sobotę przypadkowi świadkowie, na jednej z dróg gminy Łęczyca zwrócili uwagę na jadące wężykiem osobowe renault.

- Kiedy kierowca zatrzymał auto, mając podejrzenie co do jego stanu trzeźwości, zatrzymali się tuż za nim aby zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo na drodze. Zanim zdążyli zadzwonić, na miejscu był już patrol policji - mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Mężczyzną, który kierował osobówką okazał się 43–letni obywatel Ukrainy, a podejrzenia co do jego stanu trzeźwości były słuszne. Policyjny alkotest wykazał ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Dzień później dzielnicowi z posterunku w Piątku, jadąc przez miejscowość Janowice zwrócili uwagę na pojazd marki Daewoo Matiz, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

- Jak się okazało chwilę później, przeczucie nie zawiodło. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 32-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad 1.4 promila alkoholu.

Obydwu kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Za prowadzenie aut w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Bardzo dużo jest ich w kutnie Często chodzą pod wpływem alkoholu

Fakt ! tylko Polacy chodzą trzeźwi!

a ilu zatrzymano pijanych Polaków niemców ci innych?

Wyjadą na swoje stepy i mogą ich polaczki w d.... pocałować. Za parę miesięcy wrócą z nowym prawkiem za parę hrywien i hulaj dusza. Zawsze mieli Polskę i Polaków w głębokim ''poważaniu''.

Wy**** tego samego dnia z kraju

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także