Rejestracja i logowanie

Pirat drogowy stracił prawko

Region 16-07-2019 Autor: ksz
5
Pirat drogowy stracił prawko

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 20–letniego kierowcę pirata drogowego audi, który otrzymał mandat i punkty karne a dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy pełniący służbę na drodze W-703 w miejscowości Nowy Gaj, zatrzymali audi jadące z prędkością 149 km/h, gdzie ograniczenie prędkości obowiązuje do 50 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Za taką prędkość 3 miesiące? Trzeba było pouczyć i puścić. Tatuś kupił wóz i będzie stał?

Za taką jazdę odrazu dożywotnio zabierać .nie cackac się z gownizami

Panowie policjanci kiedy weżniecie się za piratów drogowych na torze wyścigowym nazywającym się ul. Ląkoszyńska. tu co dzień powinno być zabrane kilka praw jazdy. Chyba że czekacie jak znów ktoś zginie!!!

ale licznika nie zamkna za krótka prosta

Super.Niech jezdzi rowerem.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także