Rejestracja i logowanie

Po pijaku we mgle jechał 40-tonowym tirem. Ale to nie policja go zatrzymała...

Region 28-10-2019 Autor: ksz Foto: KPP Łęczyca
2
Po pijaku we mgle jechał 40-tonowym tirem. Ale to nie policja go zatrzymała...

22 października tuż po godz. 18.00 policjanci wezwani zostali na 310 kilometr autostrady A2, gdzie okazało się, że za kierownicą tira siedział 59-latek, który na autostradzie przy gęstej mgle zdecydował się na jazdę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został przez innych kierujących tirami.

Jeden z mężczyzn, który dokonał zatrzymania, jadąc w kierunku Poznania zwrócił uwagę na 40-tonową ciężarówkę scania, której kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Mając podejrzenia co do jego stanu trzeźwości, 29-latek przez cb radio zaalarmował innych kierowców. Z pomocą nadjechał 59-latek.

- Obaj mężczyźni swoimi autami zablokowali scanię uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Za kierownicą scani siedział 59-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna zdecydował się na jazdę autostradą w gęstej mgle mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji świadków nie doszło do tragedii - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, a pojazd z ładunkiem czekolady przekazali właścicielowi. Mieszkaniec stolicy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

- Policjanci dziękują za wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Doceniamy, że nasze apele nie pozostają bez echa - dodaje asp. Kowalski.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

6 lat do emerytury i taki numer wywinąć. WSTYD!!!! BRAWO dla kolegów po fachu za prawidłową reakcje.

To jakiś krewny posła Zawiszy?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także