Rejestracja i logowanie

Powyborcze roszady w samorządach

Region 28-11-2018 Autor: ksz, info: wŁęczycy.pl Foto: wŁęczycy.pl
0
Powyborcze roszady w samorządach

Znamy już pierwsze decyzje samorządowców po niedawnych wyborach w powiecie łęczyckim. Podczas gdy niektórzy powoływani są na stanowiska, inni rezygnują z mandatu rajcy.

Nowym starostą powiatu łęczyckiego został Janusz Mielczarek (na zdjęciu), a wicestarostą wybrano Wojciecha Zdziarskiego – to efekt zeszłotygodniowej sesji inauguracyjnej. Po wyborze Janusz Mielczarek powiedział, będzie się starał, aby więcej rzeczy łączyło niż dzieliło radę powiatu.

– Doświadczenie, głowa i serce jest do dyspozycji powiatu łęczyckiego - mówił w krótkim przemówieniu nowy starosta.

Zarząd powiatu łęczyckiego tworzyć będą również: Krzysztof Hopaluk, Małgorzata RaczkiewiczZenon Dąbrowski.

Z kolei z mandatu radnego powiatowego zrezygnował Andrzej Pietruszka. Wszystko ze względu na to, że jest on dyrektorem szpitala, który podlega starostwu powiatowemu. Od momentu wyboru przebywał na bezpłatnym urlopie, jednak status quo nie mógł trwać w nieskończoność. Pietruszka w rozmowie z portalem wŁęczycy.pl potwierdził, że wystąpił z odpowiednim pismem do Komisarza Wyborczego, informując o zrzeczeniu się mandatu. Oficjalne postanowienie komisarza powinniśmy poznać już niebawem.

Przewodniczącym powiatowej rady został Sławomir Biniewicz, a jednym z jego zastępców Edward Cymmer, drugi nie został jeszcze wybrany.

Ukonstytuowała się także rada w mieście. Przewodniczącym został Andrzej Domagała, na jego zastępcę wybrano Lidię Keller. Zastępcą burmistrza Pawła Kuleszy ustanowiony został Wojciech Czaplij, który pełnił już tę funkcję za kadencji Andrzeja Olszewskiego. Jutro (29 listopada) odbędzie się II sesja rady miasta, podczas której radni między innymi ustalą pensję nowego burmistrza i składy poszczególnych komisji.

Znamy już też przyszłość zawodową Moniki Kilar-Błaszczyk, która została zastępcą wójta gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego. Kilar-Błaszczyk w 2015 roku została sekretarzem gminy Łęczyca, po czym od połowy ubiegłego roku przebywała na bezpłatnym urlopie. Miało to związek z wykonywaniem zadań i kompetencji burmistrza miasta Łęczyca.

- Uważam, że osoba pani Kilar-Błaszczyk usprawni pracę urzędu. Przez 3 lata pracowałem samodzielnie, a przed gminą jest wiele inwestycji do zrealizowania i przyda mi się pomoc w tym zakresie – mówi portalowi wŁęczycy.pl Rogoziński.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także