Rejestracja i logowanie

Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja

Region 10-01-2018 Autor: bn
42
Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja

Horrendalne opłaty za sakramenty, problemy z ochrzczeniem dzieci i planowane zwolnienie kościelnego - granica cierpliwości parafian gąbińskiego kościoła wobec proboszcza została bezpowrotnie przerwana. Wyraz swojej niechęci wobec księdza wierni dali podczas wczorajszego protestu. Pod parafią zebrały się tłumy manifestujących, w kierunku księdza padły setki ostrych słów, żądano pojawienia się kanclerza Kurii Płockiej, a samego proboszcza chciano wywieźć z plebanii taczkami. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była interwencja policji.

Protest zainicjowany został na facebooku. Parafianie zebrali się pod kościołem wczoraj o godz. 17:00, na miejscu zjawili się też funkcjonariusze z gąbińskiego komisariatu. Wykonano również kilka telefonów do kanclerza Płockiej Kurii, ten nie pojawił się jednak w Gąbinie.

Około godz. 21 na placu kościelnym zjawił się za to sam proboszcz. Duszpasterz z zakłopotaniem wysłuchiwał wszystkich głosów i zakłopotaniem odpowiadał na pytania i zarzuty. W obronę księdza brała jedynie część obecnych na miejscu radnych parafialnych. W pewnym momencie proboszcz ponownie wezwał policję.

Parafianie zapowiadają, że dziś (10 stycznia) pojadą do Kurii Diecezjalnej w Płocku i złożą pismo o odwołanie proboszcza. Jeśli Kuria nie przychyli się do ich próśb, grożą zamknięciem kościoła. O sytuacji proboszcz poinformował Kanclerza Kurii i oczekuje na spotkanie z władzami kościelnymi w Płocku.

Komentarze
komentarze (42)
Dodaj komentarz

Tak to prawda na Kochanowskiego najlepszy ksiądz i fajny kościelny ludzie chodza tam do koscioła zz innych kutnowskich pparafii,widac że się stara dba oswich parafian zawsze znajdzie cas aby orozmawiac wiem bo moje znajome tam codza i ja też tam byłam na komuni wnuczki było skromnie ale bogato duchowo i wiecie moi mili nawet moja rodzina kiedys nie chodzili a teraz ich dzieci zabieraja rodziców na msze podoba mi sie atmosfera panująca w tym kosciele nikt nie pędzi ,jest chwila zadumy ale to dzięki powołaniu naszego księdza który ma podejscie do parafian i to mi się p odoba Drodzy bo do posługi koscielnej trzeba pppodchodzic jak do swojego biznesu jak pracujesz na swoim to musisz być wydajny i z pomysłem na życie bo inaczej zplajtujesz i tego koscielni profesorowie powinni nauczac przyszłych księzy ,Jak tak dalej będzie jak piszecie w Gąbinie Strzelcach.Mnichu w Strzegocinie to Kościoły będą świecic pustkami tak jak się to stało w Belgii. . 

Witajcie. Pozwólcie iż podzielę się z Wami swą nader skromną refleksją. Przede wszystkim religie są wytworami typowo ludzkimi, formacjami archaicznymi, zakorzenionymi w starożytnych mitach i bajaniach. Nauka już dawno obaliła religijne tezy, np. te dotyczące stworzenia świata w ciągu 7 dni, pokazując, że Biblia to po prostu obecnie antyczne bajarstwo. Ziemia ma kilkanaście miliardów lat, a nie kilka tysięcy lat, jak zauwazają zwolennicy teorii stworzenia świata przez boga. Religia i kościoły jako instytucje sa jeszcze kultywowane, niejako rzutem na taśme, z poślizgu; ksieża zarabiająna niewykształconych naiwniakach, zaś ci sotatnio masturbują swą psychę nadzieją na jakieś haremiczne zaświaty, będące ich mrzonką. Religia to po prostu przeżytek i każdy inteligentny człowiek to już raczej wie. Religia to kłamstwo., fałszywa nadzieja zarazem. Obecnie mieszkam w Strzegocinie, małej wiosce obok Kutna. Obserwuję, że kościół w ciągu tygodnia jest po prostu pusty, tylko jakieś stare niedobitki go nawiedzają. W niedzielę jeszcze coś tam się dzieje, ale tylko z ludzkiego przyzwyczajenia; ludzie na wsi nie mają co robić, nie mają kin i teatrów, klubów sportowych, więc przyjeżdzają do kościola jak do zoo. Poziom intelektualny księdza, no cóż, spuśćmy zasłone milczenia na tego człowieka, którego już dawno złapała demencja; proboszcz ma kłopoty z mysleniem i pamięcia, potrafi zapomnieć to o czym mowił na mszy 2 minuty temu. Ponadto jest radiomaryjowcem i pisowce, a to jak wiadomo nie sprzyja rozwojowi mózgu...Z roku na rok coraz mniej ludzi widzę w kościele i w czasie obchodów światecznych. Ludzie po prostu mają coraz większy dostep do wiedzy, ludzie podróżuja po świecie, to nie jest XIX wiek, juz nie ma panów oraz parobków. Tego kościół nie może zrozumieć i nie może zaakceptować. Ludzie sa coraz bardziej inteligentni więc naturalnie rzecz biorać - odpływaja od kościoła i religii. To jest ewolucja. Tego nie zatrzymacie.

Sceptyku ze Strzegocina. Zaciekawiło mnie stwierdzenie, że "Religia to po prostu przeżytek i każdy inteligentny człowiek to już raczej wie". Dajesz tutaj przykład, że "Nauka już dawno obaliła religijne tezy, np. te dotyczące stworzenia świata w ciągu 7 dni". Rozumiem, że siebie uważasz za człowieka inteligentnego, prawda? Skoro tak to nie powiedział Ci nikt nigdy, że Biblia jest wypełniona sympolami, liczbami itp. i te "7 dni" to tylko symbol? Symbol, który ma zobarazowac człowiekowi własnie kolejne etapy ewolucji? Ten Biblijny "1 dzień" to nie nasze 24 h - ale może wieli, tysiące lat! Nie powiedzieli Ci tego? Biedny, mnie własnie tego uczono na religii. To samo tyczy się stworzenia człowieka. Nie było Adama i Ewy. Są oni jedynie symbolem tworzenia się ludzkości. Gdyby Ci pisali o komórkach, zmianach kodu DNA itp to byłaby to biologia, a nie religia. Adam i Ewa są symbolami powstania życia z istniejącego już świata! Naprawdę nikt Ci tego wcześniej nie wyjaśnił?! Drugim faktem, który mnie zastanawia jest to, że jak na takiego sceptyka, bardzo dobrze znasz swojego księdza! Rozumiem, że z okna "Obserwuję, że kościół w ciągu tygodnia" i tam nie chodzisz. OK. Ale już z okna czy z podwórka nie możesz powiedzieć, że "Poziom intelektualny księdza, no cóż, spuśćmy zasłone milczenia na tego człowieka, którego już dawno złapała demencja; proboszcz ma kłopoty z mysleniem i pamięcia, potrafi zapomnieć to o czym mowił na mszy 2 minuty temu. Ponadto jest radiomaryjowcem i pisowce, a to jak wiadomo nie sprzyja rozwojowi mózgu". Żeby móc podawać takie argumenty, musisz być na mszy. Skąd w przeciwnym razie wiedziałbyś, co mówił ksiądz 2 minuty temu i że za chwilę o tym zapomniał? Ktoś Ci powtórzył? Był w kościele na mszy? Znaczy, że jest wierzący = nie jest inteligentny (wg Twojego osądu), a takim ludziom osoba inteligentna raczej nie powinna wierzyć ! Zaprzeczasz więc sam sobie. A skoro tak, to jeszcze jedna uwaga. Mam nadzieję, że wiesz na czym polega różnica pomiędzy "Kościołem" i "kościołem" emoji.

na takerach to powinni wywieźć tego z Łąkoszyna...

Oj tak !!!!!!! Jestem na 100% za tak. Nie widziałam, i nie miałam do czynienie z gorszym proboszczem

dajcie im wiecej a oni i tak powiedza mało. jakie maja fury i interesy na boku tak jak w Strzelcach.

Są tacy co kościół i księży chwalą , są tacy co krytykują , są też tacy co po chamsku kościół gnoją. Jednak potem wszyscy, powtarzam WSZYSCY do tych księży i kościoła lezą . A to po pochówek a to chrzciny, a to pokazowa komunia. Żenada i obłuda !!!!!!!!!!!!!. Nie pasuje , nie leź. Pochowaj się pod płotem , komunię zrób np. w Aqwaparku lub na dworcu PKP itp , itd. Po co to zakłamanie. Jak mawia Owsiak ''róbta co chceta''

Pod płotem nie można się pochować,ale gdyby można było pochować prochy w saoim sadzie dużo osób by tak zrobiło.

Nie wszyscy 'lezą' (jak to napisałeś) do kościoła. Nie wszyscy chrzczą dzieci, bo w nosie mają co sąsiedzi czy rodzina powie, pokazowa komunia? Kiedyś był mit 'wierzącego niepraktykującego', teraz widzę, że jest masa 'nie wierzących praktykujących'... chodzenie na mszę i do sakramentów na pokaz jest niskie... właściwie to świętokradztwo... ludzie podrabiają kwity od spowiedzi, migają się jak mogą od niej... Nie trzeba chować zmarłych pod płotem, mamy przecież w Kutnie cmentarz komunalny, komunia w Aqwaparku? Po co? Przecież można żyć bez sakramentów i kościoła... dodam tylko, że można żyć bez kościoła lepiej i być lepszym człowiekiem niż z nim... Poza tym kościołów (mam na myśli wyznań) jest więcej niż JEDEN właściwy.... a Owsiak z pewnością zrobił więcej dobrego dla ludzi niż nie jeden duchowny...

Kościół jako instytucja kocha pieniążki. Kilka lat temu pracowałam w Hospicjum Kutnowskim. Jestem pielęgniarką. Byli w i nadal sa w Hospicjum wolontariusze którzy chodza do chorych za darmo. No i w pewnym momencie pojawił się tez ksiądz, który tez miał wspierać chorych. Wszyscy byliśmy przekonani, że będzie to robił tez jak wolontariusze za darmo. Okazało się jednak, że brał kase za każdego chorego. Byliśmy w szoku jak się o tym dowiedzieliśmy. Szkoda komentować.

hej hej same sakramenty sa nieodpłatne i a to ze ksieza wolaja pieniadze to nie ma co sie dziwic ludzie sami przyzwyczili. Ja chrzcac swojego syna chcialem dac datek to ksiadz w leczycy poinformowal mnie ze za doprowadzenie dziecka do wiary sie nie placi natomiast stoi przy wejsciu urna do ktorej jak mam zyczenie mam wlozyc zlotowki.

Nie oczerniajcie Łąkoszyna , nie piszcie dyrdymałów. W Parafii Łąkoszyn jest super Proboszcz i pozostali Księża. Kościół jest zadbany, teren w koło Kościoła również .Wszystko poukładane jak w zegarku.Ten co pisze źle o Księdzu Proboszczu z Łąkoszyna ,ma ze sobą jakiś problem.

W parafii Strzegocin koło Kutna rzádzi ksiádz proboszcz, który jest starym stetryczałym fanatykiem Radio Maryja. Uprawia on kult religii smoleńskiej, wynosi Lecha Kaczyńskiego do roli boga męczennika. Ps. Mieszkam w Strzegocinie, jestem sceptykiem i mam do w du....e.

a ja mieszkam w we wsi obok Strzegocina, nigdy nie chodzę do kościoła, nie daję pieniędzy, olewam kościół. inteligentny człowiek jest sceptykiem lub ateistą.

Parafię utrzymują wierni swoimi datkami , darowiznami i pracą na rzecz kościoła . I na tym kończy się ich wpływ na kształt i zarządzanie . Gdzie tu sens i logika.

A Łąkoszyn!? Tu dopiero jest burdel!

Jeśli nie chce ktoś korzystać z sakramentów kościoła nie musi.Nie musi chodzić do kościoła,dawać na przysłowiową tacę,może nie otwierać drzwi księdzu ,który chodzi "po kolędzie" .Sąd Go za to nie skarze. Jeśli źle się dzieje w parafii należy interweniować-naturalnie.Nie mierzyć wszystkich miejscowości tą sama miarą jednak.

Jak chcę dziecko ochrzcić to doprowadzenie do wiary jest księdza obowiązkiem i za darmo !!! A oni najpierw wołają kasę,

Harry,a Ty pracujesz za darmo? Powiedz mi czym się zajmujesz, jest tak niewielu ludzi, którzy coś robią i nie chcą za to kasy?

Nie wszyscy księża najpierw wołają kasę. Nie należy osądzać wszystkich na podstawie tego co robi nawet większość z nich. Dla jednostek takei wrzucanie do jednego wora może być krzywdzące

Ten krzyczy o opłatach o datkach na tacę kto nigdy na kościół nie dał grosza.

Dobry proboszcz to wykastrowany proboszcz taki by pieniędzy nie zbierał bo na co !!!

w Strzelcach nic nigdy nie wspomniał o opłatach za anteny na kościele i postawionej wieży telefonii komórkowej

Co to za parafia?

ciekawe ile kasy bierze proboszcz z lakoszyna za anteny na wierzy kosiola z internetem niech powie na mszy a nie tylko klepie ile za smieci placi nie ze swoich placi tylko z parafialnych

jechac z klechami

Mohery głupie jak ksiądz . Na ch wam te kościoły i sakramenty. Średniowiecze i ciemnota, zabobony. Wszystjich was powinni na taczkach wywozić - świętoszki głupie . 

Ty jesteś głupi nie powiem jak baran bo głupszy. Jak zdechniesz to rodzinka z minka niewiniątka popedzi do koscioła, żeby cie z księdzem zagrzebać

Jak naród się w końcu obudzi to braknie taczek w kraju .

Mam nadzieje że dla ciebie taczek nie zabraknie, żeby cię wywieść pod plot

Jakubie dla ciebie napewno sie znajdą na takiego gnoja

Juz raz w Lakoszynie byl protest-przyjechal bislup Zawitkowski-kolega ksiedza proboszcza i sprawa zostala zamieciona pod dywan!Mamy nadzieje, ze obecny biskup popatrzy na swoja kadre trzezwym okiem!

A Łąkoszyn? Tu dopiero jest problem...

e tam, najważniejsze, że kasa się w Kurii zgadza... jak by na sumę w niedzielę, nikt nie przyszedł, to by może otworzyli oczy... Albo chodzić, ale nie dawać na tacę... zapewniam, że trzy niedziele z rzędu z zerowymi datkami na tacy załatwią temat błyskawicznie.

Dlatego ja się cieszę, że mamy takiego proboszcza jakiego mamy (Kutno Kochanowskiego). NIGDY nie słyszałam, że "tyle się należy". Jest co łaska, a nawet jak nic nie dasz, bo akurat masz kryzys, to jeszcze się ksiądz pomodli, żeby Ci się poprawiło. Takich nam potrzeba!!

tak, to prawda, proboszcz na Kochanowskiego jakich malo!!! i choc rzadko teraz jestem w kosciele bo male dziecko i przeprowadzilam sie to jesli wybieram sie do kosciola to tylko tam. choc wawrzyniec pod nosem. I piekne kazania, dajace duzo do myslenia. Zycze wszystkim takiego proboszcza jak na Kchanowskiego emoji

Fakt, ksiądz jest super.

To prawda. To zdecydowanie najlepszy Proboszcz w Kutnie. Ale takiego dobrego to dostaliście tylko dlatego, by Wam Kościół wybudował. Zrobi swoje to Go Biskup zmieni i dostaniecie jakiegoś np. nawiedzonego i pazernego egzorcystę.

Niestety to może być prawda emoji

Jechać z nimi ! 

U nas jest co łaska

Hahaha dobre emoji Tak naprawdę w każdej parafii przydałby się taki protest - choćby przez płatne sakramenty....

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także