Rejestracja i logowanie

Sąd rodzinny dla 15-latka. Powód?

Region 30-05-2019 Autor: ksz
6
Sąd rodzinny dla 15-latka. Powód?

Policjanci zakończyli przejażdżki 15-latka, który jeździł motorowerem do szkoły. O sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

W piątkowe przedpołudnie, 24 maja, gostynińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do szkoły na terenie gminy Gostynin, przyjeżdża motorowerem nieletni bez uprawnień. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący pojazdem ma 15 lat i nie posiada prawa jazdy kategorii AM, niezbędnej przy poruszaniu się w tym wieku na motorowerze. Mundurowi ustalili właściciela, który został ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania. Sprawą 15-latka zajmie się już wkrótce sąd rodzinny.

 

Policja przypomina, że do kierowania motorowerem czy czterokołowcem lekkim (popularnie zwanym quadem) upoważnia prawo jazdy kategorii AM. By je uzyskać należy: odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy, zdać państwowy egzamin i mieć ukończone 14 lat (osoby poniżej 18 roku życia również muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna). Za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień grozi kara grzywny.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Ja jeżdziłem stellą do podstawówki.Kartę rowerową miałem tylko.

Motorower -dawna motorynka romet, stella, 50cm3, ablo 80 zdławione.Można pognać tyle co rowerem się rozpędzimy emoji Miło słyszeć są jeszcze takie małolaty-pozytwnie mówiąc które chcą same do szkoły dotrzeć i interesują się takimi sprzętami, wszystko ma swój umiar i z głową, ale jak patrzę na ulicę to tylko tablety, telefony w rękach, słuchawki w uszach, no i oczywiście rodzice wodzić do szkoły i najlepiej odbierać, dzieciaki co maja 15 lat i więcej bo zastrajkują i nie będą w ogóle chciały uczęszczać. Sąd rodzinny to chyba zdrowa przesada, po mandacie, chorej nagonce w szkole chłopak i tak pewnie zrobi wymagane uprawnienia...

kiedyś wystarczyła karta rowerowa albo motorowerowa niedługo będzie potrzebne świadectwo chrztu, szczepień hahahaha

Kiedyś się skończyło.

ja miałem jak jezdziłę 12 lat simsonem ale zapierdzielał

Konfidenci

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także