Rejestracja i logowanie

Sanniki świętowały nadanie praw miejskich [ZDJĘCIA]

Region 04-01-2018 Autor: bnp Foto: ECA Sanniki
4

Wraz z Nowym Rokiem, powiat gostyniński wzbogacił się o nowe miasto. W sylwestrową noc mieszkańcy oraz włodarze Sannik zgromadzili się w centrum miasta, by wspólnie celebrować nadanie praw miejskich.

1 lutego Rada Gminy Sanniki podjęła uchwałę w celu rozpoczęcia starań o nadanie praw miejskich. Pomysł spotkał się również z poparciem mieszkańców, którzy w trakcie konsultacji lokalnych w większości przychylili się do założeń rajców. Starania te zostały nagrodzone przez Radę Ministrów, która w lipcu przyznała Sannikom status miasta. Tym samym, od 1 stycznia miejscowość posiada nową nazwę - Miasto i Gmina Sanniki. Poza Sannikami status ten przyznano siedmiu innym miejscowościom, które ubiegały się o to od początku 2017 roku. 

Komentarze
komentarze (4)
Dodaj komentarz

A ty tego nie robisz?? to coś nie tak z tobą , idź do lekarza!

nie sram Jestem piękna!!!

Jeżeli twoja inteligencia dorównuje urodzie to powinnaś zostać aktorką .Nadajesz się do horrorów .Grała byś bez charakteryzacji a oscar murowany za mordę.

podobno oni sie zesrali!!!!!

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także