Rejestracja i logowanie

Śmierć nad wodą. W weekend utopiły się aż trzy osoby

Region 06-08-2018 Autor: mw
8
Śmierć nad wodą. W weekend utopiły się aż trzy osoby

Podwójna tragedia nad jeziorem Białym. W sobotę utopił się 31-latek, a w niedzielę w podobnych okolicznościach 18-latek. Również w niedzielę, ale nad jeziorem Górskim utopił się 34-letni mężczyzna. 

Jak informuje podkom. Dorota Słomkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w sobotę wieczorem dyżurny otrzymał informację o tragedii nad jeziorem Białym (powiat gostyniński). Utopił się 31-latek z powiatu łęczyckiego. W niedzielne przedpołudnie ponownie doszło do dramatu - utopił się 18-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w obu przypadkach mężczyźni przyjechali na wypoczynek nad jezioro Białe. Po spożyciu niewielkich ilości alkoholu weszli do wody, aby się schłodzić. Niestety obaj nie potrafili pływać. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tych tragicznych zdarzeń - wyjaśnia Słomkowska. 

Niestety, alkohol w połączeniu z nieumiejętnością pływania to nadal jedna z głównych przyczyn utonięć. W sobotę padł smutny tegoroczny rekord - jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w całym kraju tylko tego jednego dnia utopiło się 14 osób.

Natomiast w Nowych Rumunkach do tragedii doszło w niedzielę 5 sierpnia, ok. 17:30. Policja zastrzega, że ustalenia dotyczące zdarzenia są bardzo wstępne. Świadkowie przeżyli szok.

- Wynika z nich, że na rowerku wodnym było pięć osób. W pewnym momencie 34-letni mężczyzna i jego 15-letni bratanek wskoczyli do wody - opisuje Krzysztof Piasek, oficer prasowy KMP Płock. - Kiedy 15-latek zaczął tonąć, będący na brzegu świadkowie go uratowali. Wstępnie ustaliliśmy, że 34-latek również płynął do brzegu, ale w pewnym momencie zniknął pod wodą. 

Jak dodaje rzecznik, mężczyzna również został wyciągnięty z wody. Niestety, prowadzona akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatów. Lekarz stwierdził zgon 34-letniego mieszkańca gminy Raciąż. W tej chwili nie ma informacji dotyczących stanu trzeźwości. 

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Do autora: Oni się utopili nad jeziorami czy w jeziorach?

Oni chyba Utoneli. Topi się samobojca.

Jaka tragedia? Też piję i też nad wodą jestem- umiem pływać, ale nadźgany do wody nie wchodzę nigdy !!!!!! Zmieńcie słowa w artykule z "tragedia"- na " Bezmyślność ludzka nie zna granic". Macie dla kogo żyć więc zastanówcie się kolejnym razem ludziska co wyrabiacie- wam to już wszystko lotto, ale przy życiu pozostaje matka, ojciec, dzieci , dziewczyna/ chłopak !!!!!!!!!!!!!

Jak można nie umieć pływać będąc zdrowym mężczyzną w kwiecie wieku?

Alkohol był spożywany ?Więc macie już winnych zdarzenia.

Winny nie jest alkohol tylko woda. Plus bezmozgowie.

KCI ZDJECIA ZCIAGNIETE Z NETU...... ZENADA

A na co Ci zdjęcia z tego zdarzenia? Chcesz popatrzeć na zwłoki mężczyzn? Bo nie rozumiem po co Ci zdjęcia z tych tragicznych zdarzeń...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także