Rejestracja i logowanie

Strażacy uwolnili zaplątanego w drzewie ptaszka

Region 03-04-2018 Autor: ez Foto: poglądowe/YouTube
6
Strażacy uwolnili zaplątanego w drzewie ptaszka

Pożary, klęski żywiołowe i niesienie pomocy ludziom - z tym kojarzy się praca strażaka. Jednak nierzadko przychodzi im także nieść ją zwierzętom, o czym świadczy interwencja, którą podjęli mundurowi z komendy straży pożarnej w Wielkanoc. Dotyczyła ona uwięzionego na drzewie ptaka.

1 kwietnia do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie od przechodnia ptaku, który utknął na drzewie. I choć dzień ten to Prima Aprillis, nic zmyślonego w tej historii nie było. Na terenie Łęczycy w jednym z drzew rzeczywiście zaplątał się bezradny ptaszek.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 15:00. Dotyczyło ono uwięzionego na drzewie ptaka, który zaplątał się w sznurek i gałąź. Na miejsce został wysłany jeden zastęp z JRG Łęczyca - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Działania strażaków trwały zaledwie 20 min. Dzięki ich pomocy ptaszek został sprawnie uwolniony i wypuszczony na wolność.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

ja też takie zachowanie popieram pozytywnie i nie ważne czy to człowiek, czy zwierze, czy ptak.. to stworzenie żywe co czuje

brawo.ptaki są często pożyteczniejsze niż pseudo ludzie.Ograniczony tego nie rozumie.Uznanie dla strażaków

jeżeli ptaki są dla ciebie pożyteczniejsze niż ludzie to gratuluję... zatrzymałeś się na etapie kamienia łupanego i ewolucja jeszcze cię nie objęła swoim zasięgiem...

głupota nie zna granic. napiszcie ile kosztował ten wyjazd ... ciekawe czy tak chętni są do pomocy ludziom co zbierają jedzenie po śmietnikach... (myślę tu o tych co tak chętnie dysponują pieniędzmi z naszych podatków na straż pożarną - może mają ich za dużo?)

Ta, lepiej stać i patrzeć jak się męczy i zdycha, bo szkoda kasy, nie?

fascynujacy artykuł

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także