Rejestracja i logowanie

Taneczne dożynki w Łaniętach

Region 27-08-2018 Autor: ksz
6

Dożynki w Łaniętach tradycyjnie upłynęły pod znakiem tańca. Panowie prosili panie, panie prosiły panów - pod sceną na terenie zabytkowego parku nie było wczoraj żadnych ograniczeń.

Świętowanie rozpoczęło się obrzędami kultywowanymi od pokoleń. Rozpoczęła je msza święta, która poprzedziła przemarsz korowodu i przekazanie chleba. Wójt Stanisław Jędrzejczak dziękował rolnikom za całoroczną pracę.

Następnie na scenie pojawiły się "Łanięckie Słowiki", które swoim występem rozpoczęły zabawę. Nie zabrakło także muzyki disco, która porwała ostatnich siedzących. Nie było chyba osoby, która choć przez chwilę nie oddała się wesołym rytmom.
Świętowanie wieczorem zakończył pokaz ognia.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Wstyd w tych Łaniętach, wszędzie potrafią coś zorganizować, a u nas nawet w rok wyborów nie ma nic. Nie mówię tu o zenku czy boys ale wydaje mi się ze jakiś zespół typu eratox czy exelent to powinien się zjawić..

Tyle atrakcji i jeszcze plebs narzeka. Zespołów im się zachciewa. Władza wie lepiej co owieczkom potrzeba. Co za ludzie - tylko wymagania.

Co to za laska na pierwszym zdjęciu?

A w Łaniętach to była super impreza, jak co roku. Występy gwiazd, fajerwerki, program aż pękał w szwach. A jakie zadowolenie organizatorów. Uczestnicy i publika piała z zachwytu. Za rok zapraszamy do nas cały powiat. Dopiero wszystkim szczeny poopadają. U nas to mistrzostwo organizatorów, całej gminy i nawet parafii. co jedna i jeden to większy talent. Najważniejsze to samopoczucie elyty lokalnej, a plebs niech .... podziwia elyte i dokłada do interesu. Bo u nas w Łaniętach czas stanął w miejscu, jest tak swojsko, sielsko-anielsko.

Jaki był zespół disco polo?

Słynne Słowikowe Babki i Kapela Plebana

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także