Rejestracja i logowanie

Trzy wypadki w weekend

Region 01-04-2019 Autor: ksz
0
Trzy wypadki w weekend

W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu łęczyckiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych, z których trzy wstępnie zostały zakwalifikowane jako wypadki. W jednym z nich uczestniczył nietrzeźwy pieszy.

W piątek, 29 marca około godz. 17:40 na drodze pomiędzy miejscowością Błonie a Topola Królewska zderzyły się dwie osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 40–letni kierowca opla skręcając w lewo zajechał drogę pojazdowi marki Peugeot, którym w kierunku Łęczycy podróżowała 35–letnia mieszkanka pow. łęczyckiego.

31 marca policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze W-702 w miejscowości Piątek. Tam około godz. 11:40 na ul. Kutnowskiej 44–letnia kierująca samochodem marki Opel jadąc w kierunku Kutna podczas skrętu do posesji nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku mercedesowi. Busem kierowała 37-letnia kobieta, która podróżowała wraz z rodziną.

Na miejscu tych zdarzeń pracowały służby ratunkowe. Z uwagi na obrażenia osób biorących w nich udział wstępnie zostały zakwalifikowane jako wypadki. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Informacja o kolejnym wypadku wpłynęła 1 kwietnia około godz. 1:40. W zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Borki uczestniczył samochód ciężarowy marki Man i 30–letni pieszy, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 29–letni kierowca ciężarówki był trzeźwy, zaś badanie stanu trzeźwości u pieszego wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nie jeździli na pamięć, stosowali się do oznakowania dróg i obserwowali bacznie, co dzieje się na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także