Rejestracja i logowanie

Usiłowanie zabójstwa podczas rodzinnej kłótni. Szwagier zaatakował nożem!

Region 15-06-2020 Autor: ksz
0
Usiłowanie zabójstwa podczas rodzinnej kłótni. Szwagier zaatakował nożem!

Policjanci zatrzymali 51-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna trzykrotnie ugodził nożem 41-latka. Na szczęście życiu poszkodowanego nie zagraża już niebezpieczeństwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony czwartek dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Łęczycy mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy na klatce schodowej zastali rannego 41-latka. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Na szczęście po opatrzeniu ran mógł opuścić szpital.

- Policjanci szybko ustalili, że napastnikiem był jego szwagier. W czasie zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, pomiędzy ofiarą a 51-latkiem doszło do kłótni rodzinnej - informuje asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Po tym, jak 41–latek wychodził ze wspólnie zajmowanego mieszkania, został zaatakowany przez 51-latka, który nożem zadał mu trzy ciosy, między innymi w ramię i udo.

Na miejscu pojawili się kryminalni i wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli ślady mające związek z tym przestępstwem. Na podstawie zebranych dowodów Prokurator Rejonowy w Łęczycy przedstawił 51-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Za takie przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował już trzy miesiące aresztu wobec podejrzanego.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także