Rejestracja i logowanie

Uwaga, popularne kąpielisko zamknięte! W wodzie wykryto...

Region 15-07-2019 Autor: ksz
2
Uwaga, popularne kąpielisko zamknięte! W wodzie wykryto...

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zadecydowały o zamknięciu popularnego kąpieliska na jeziorze w miejscowości Soczewka pod Płockiem. Był to cel wyjazdów także wielu mieszkańców Kutna.

Wstępne badania wskazują na prawdopodobne występowanie sinic w wodzie. Ostateczne potwierdzenie będzie dzisiaj, ale ze względów bezpieczeństwa zabroniono wchodzenia do wody już w piątek.

- Kąpielisko zamknięte jest do odwołania. Doświadczenie lat poprzednich wskazuje, że oczyszczanie wody z sinic powinno potrwać trzy-cztery dni - mówi Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR-u.

Sinicie to bakterie, które często pojawiają się w zbiornikach wodnych - czy to otwartych, czy zamkniętych. Typowymi objawami kontaktu z wodą zanieczyszczoną sinicami są podrażnienia skóry i problemy z układem pokarmowym: nudności, biegunki, wymioty. Mogą im towarzyszyć tęż bóle głowy i gardła.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

kochana młodzieży, kupki do wody nie robimy. (siusiu można) dziękuję.

w wodzie wykryto baldasa

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także