Rejestracja i logowanie

Wielka drogowa inwestycja na „krajówce”! Wartość? Ponad 34 miliony!

Region 17-01-2020 Autor: toza Foto: poglądowe
10
Wielka drogowa inwestycja na „krajówce”! Wartość? Ponad 34 miliony!

Na tę informację czekało wielu zmotoryzowanych. Jak informuje nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisano umowę na rozbudowę DK 91 w Łęczycy.

Prace obejmą niemal czterokilometrowy fragment trasy od granicy z Topolą Królewską do południowej granicy miasta. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo ale także nośność drogi, co oznacza to, że będą mogły po niej jeździć nawet najcięższe dopuszczone do ruchu pojazdy bez ryzyka jej uszkodzenia.

- W mieście wprowadzone zostaną niemal rewolucyjne zmiany. Na wlotach do Łęczycy, zarówno od południa, jak i od północy, wybudowane będą ronda, co nie tylko uspokoi i upłynni ruch ale także pozwoli wygodnie i bezpiecznie włączyć się jadącym drogami podporządkowanymi. Wszystkie skrzyżowania zostaną skanalizowane, co oznacza, że pojawią się tam prawo i lewoskręty, wysepki i azyle dla pieszych – mówi Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.

Skorygowana zostanie geometria skrzyżowania z ulicą 18 Stycznia, czyli drogą wojewódzką 703. zaś skrzyżowanie z ulicą Belwederską zyska dodatkowy wlot od strony wschodniej i  sygnalizację świetną.

- Sygnalizatory zostaną również ustawione u zbiegu ze Staromiejską. Wjazd na dworzec PKS-u będzie przeniesiony z DK 91 na ulicę Belwederską, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa – dodaje M. Zalewski.

Od dworca do południowej granicy miasta będzie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy, co także znakomicie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

- Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Wartość kontraktu to blisko 34,9 mln PLN – kończy Maciej Zalewski.

fot. poglądowe

komentarze (10)
Dodaj komentarz

co z rozbudową skrzyżowania dróg 92,702 i 60 na łąkoszynie?

piszą tu o jednym debil zapewne z pis pyta co z drugim. Ja zapytam co z moją lodówką bo nie chłodzi...

ME się wydaje że ten co cały czas wstawia komentarze o dziewczynie 25 lat albo GEJ albo PRZYGŁUP

a droga Kutno Łęczyca brak poboczy ! ta sama droga koło Gostynina ma dwa pasy ruchu w jedną stronę NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : ****s://wyspakobiet.eu/monia25

Chluba portalu KCI.

Ulica Rejtana jest w opłakanym stanie Droga na Golebiewek tak samo a oni a wy chwalicie się Łęczyca

no sami kutniaki wybrali senatora blaszczaka blaszyczyka czy jak mu tam jest to dostał kasę z centrali i robi żeby gadac o nim. Kutniaki ogranijta sie

Ciężko napisać kto będzie wykonawcą odcinka? Czy to jakaś tajemnica?

co nas obchodzi leczyca

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także