Rejestracja i logowanie

Wielka drogowa inwestycja na „krajówce”! Wartość? Ponad 34 miliony!

Region 17-01-2020 Autor: toza Foto: poglądowe
9
Wielka drogowa inwestycja na „krajówce”! Wartość? Ponad 34 miliony!

Na tę informację czekało wielu zmotoryzowanych. Jak informuje nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisano umowę na rozbudowę DK 91 w Łęczycy.

Prace obejmą niemal czterokilometrowy fragment trasy od granicy z Topolą Królewską do południowej granicy miasta. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo ale także nośność drogi, co oznacza to, że będą mogły po niej jeździć nawet najcięższe dopuszczone do ruchu pojazdy bez ryzyka jej uszkodzenia.

- W mieście wprowadzone zostaną niemal rewolucyjne zmiany. Na wlotach do Łęczycy, zarówno od południa, jak i od północy, wybudowane będą ronda, co nie tylko uspokoi i upłynni ruch ale także pozwoli wygodnie i bezpiecznie włączyć się jadącym drogami podporządkowanymi. Wszystkie skrzyżowania zostaną skanalizowane, co oznacza, że pojawią się tam prawo i lewoskręty, wysepki i azyle dla pieszych – mówi Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.

Skorygowana zostanie geometria skrzyżowania z ulicą 18 Stycznia, czyli drogą wojewódzką 703. zaś skrzyżowanie z ulicą Belwederską zyska dodatkowy wlot od strony wschodniej i  sygnalizację świetną.

- Sygnalizatory zostaną również ustawione u zbiegu ze Staromiejską. Wjazd na dworzec PKS-u będzie przeniesiony z DK 91 na ulicę Belwederską, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa – dodaje M. Zalewski.

Od dworca do południowej granicy miasta będzie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy, co także znakomicie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

- Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Wartość kontraktu to blisko 34,9 mln PLN – kończy Maciej Zalewski.

fot. poglądowe

komentarze (9)
Dodaj komentarz

co z rozbudową skrzyżowania dróg 92,702 i 60 na łąkoszynie?

piszą tu o jednym debil zapewne z pis pyta co z drugim. Ja zapytam co z moją lodówką bo nie chłodzi...

ME się wydaje że ten co cały czas wstawia komentarze o dziewczynie 25 lat albo GEJ albo PRZYGŁUP

a droga Kutno Łęczyca brak poboczy ! ta sama droga koło Gostynina ma dwa pasy ruchu w jedną stronę NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ

Ulica Rejtana jest w opłakanym stanie Droga na Golebiewek tak samo a oni a wy chwalicie się Łęczyca

no sami kutniaki wybrali senatora blaszczaka blaszyczyka czy jak mu tam jest to dostał kasę z centrali i robi żeby gadac o nim. Kutniaki ogranijta sie

Ciężko napisać kto będzie wykonawcą odcinka? Czy to jakaś tajemnica?

co nas obchodzi leczyca

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także