Rejestracja i logowanie

Z dożywotnim zakazem, na podwójnym gazie uciekał przed policjantami

Region 22-07-2019 Autor: ksz
3
Z dożywotnim zakazem, na podwójnym gazie uciekał przed policjantami

Policjanci po pościgu, zatrzymali 42-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany i posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W minioną środę w Suserzu (gm. Szczawin Kościelny) pacyńscy policjanci zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował to polecenie, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany po kilkunastu minutach. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec gm. Oporów uciekał przed kontrolą ponieważ posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Do tego kierował motorowerem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna ponownie będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwa, których się wczoraj dopuścił.  

- Przypominamy, że nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - mówią policjanci. - Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji - kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

gostek uciekal na skuterze o pojemnosco 50 cm na pieszo mozna bylo go zlapac kupa smichu

Gonili motorower kilkanaście minut przypuszczam że radiowóz nie ma pojemności 125cc

Gwałtownie przyspieszył motorowerem? XD

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także