Rejestracja i logowanie

Znudziła mu się kwarantanna, teraz zapłaci... 20 tys. złotych!

Region 05-05-2020 Autor: ksz Foto: ilustracyjne/ Komenda Główna Policji
3
Znudziła mu się kwarantanna, teraz zapłaci... 20 tys. złotych!

Głęboko do kieszeni sięgnąć będzie musiał 30-latek, który mimo nakazu izolacji, postanowił nie przestrzegać obowiązku kwarantanny. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny nałożył na niego karę pieniężną aż 20 tysięcy złotych.

Gostynińscy policjanci już od kilku tygodni odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem domowej izolacji. Funkcjonariusze zachowując niezbędne środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

- 30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego znudził się odbywaniem kwarantanny. Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres. Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny - mówi mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.

Policjanci apelują: pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń, jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju.

- Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem. Pamiętajmy także, że nieprzestrzeganie zasad kwarantanny narazić może nas na poważne konsekwencje, również finansowe - podkreśla mł. asp. Kołodziejska.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

zaraz dziadostwo ile można siedziedz w domu.

Dobrze dobrze dziadostwo trza tępić

do kaloryfera takich by trzeba przykuwac zeby szkody rodzinie nie robili

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także