Rejestracja i logowanie

Wielki turniej e-sportowców gimnazjów za nami

Sport 09-06-2017 Autor: jej / Starostwo Powiatowe w Kutnie, M. Durka
5

Jubileuszowe obchody 150-lecia Powiatu Kutnowskiego stanowią znakomitą okazję do ukazania aktywności i mobilności środowisk twórczych, prezentacji i popularyzacji ogromnego potencjału jaki mają powiatowe placówki oświatowe. Jednym z wydarzeń wpisujących się w tegoroczne świętowanie był Turniej E-sportu dla szkół gimnazjalnych powiatu kutnowskiego, który miał miejsce dziś w Starostwie Powiatowym.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego i odbywał się w ramach innowacji prowadzonej w Zespole Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach dla uczniów klas I i II technikum informatycznego. Innowacja E-sport jest prowadzona pod okiem specjalisty, trenera Kuby „Kubika” Kubiaka. Innowacja jest uatrakcyjnieniem  oferty zajęć pozalekcyjnych oraz poszerza treści programu nauczania o elementy związane m.in. z tworzeniem gier komputerowych . Autorem innowacji jest nauczyciel przedmiotów zawodowych Marcin Durka.

Turniej zakładał udział tylko 8 gimnazjów powiatu kutnowskiego. Pierwszymi gimnazjami, które zgłosiły się do turnieju były: Gimnazjum nr 1 w Kutnie, Gimnazjum nr 2 w Kutnie, Gimnazjum nr 3 w Kutnie, Gimnazjum w Żychlinie, Gimnazjum w Byszewie, Gimnazjum w Gołębiewku, Gimnazjum w Ostrowach, Gimnazjum w Krośniewicach.

MISTRZAMI E-SPORT wśród gimnazjalistów są :

  • I miejsce - Gimnazjum w Krośniewicach
  • II miejsce - Gimnazjum nr 3 w Kutnie,
  • III miejsce - Gimnazjum w Byszewie.

Gratulujemy!

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Warto też objąć kontrolą kogo sadza się przy komputerze. Na fotach widać grę od lat 16 - nie bez powodu. Dlaczego więc zaprasza się do niej gimnazjalistów, którzy nie mają ukończonych 16? Zaprośmy 17- latki na papierosa pod okiem czujnego pedagoga. Jak widać wszystko da się wytłumaczyć dla promocji.

Jasne, bo przecież WSZYSCY zwracają uwagę na to od ilu lat jest gra. Co to za różnica czy pójdę i zagram na takim turnieju, czy zagram z kolegami w domu? Po za tym PEGI to system który POLECA GRĘ OD DANEGO WIEKU, a nie mówi że jeżeli nie mamy ukończonych x lat to nie powinniśmy w nią grać. Po za tym przykład z papierosem jest bez sensu. Co ma gra komputerowa do palenia / picia alkoholu? Jeżeli Ktoś będzie chciał palić to będzie palić po za szkołą. Jeżeli ktoś będzie chciał pić to będzie pił po szkole.

Właśnie całe przedsięwzięcie jest pod czujnym okiem pedagoga szkolnego z dużym naciskiem na uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest aktywność fizyczna i kontrolowanie czasu spędzonego przy komputerze. Tak to sie niestety potoczyło że dzieciaki w bardzo dużej mierze spedzają czas na grze np w cs:go i chyba lepiej objąć to jakaś zorganizowana formą niż zostawić takich młodych ludzi samym sobie. Pełna sala Starostwa mówi sama za siebie ilu zwolenników takiej rozrywki jest w samych gimnazjach i czy należy ich zostawić samych sobie? Ja uważam że nie i jest to świetny pomysł na zdrowe podejście do grania.

Ta dzisiejsza młodzież tylko siedzi w tych komputerach. Co najgorsze, takie zachowanie nie jest piętnowane, a wręcz przeciwnie- uzależnione od maszyn dzieci się gloryfikuje!

A moze by tak wspomnieć o organizatorach??

dodaj komentarz
Czytaj także