Rejestracja i logowanie

UKS „Dziewiątka” na mityngu w Łodzi. Kto zakwalifikował się do Mistrzostw Polski?

Sport 18-09-2019 Autor: ez./UKS Dziewiątka
0

W minioną niedzielę piętnastoosobowa grupa lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wraz ze swoimi trenerami Jackiem Kudła i Marcinem Kacprzakiem uczestniczyła w mityngu na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

- Szukaliśmy ostatniej szansy na kwalifikacje dla naszych młodzików na Mistrzostwa Polski U-16 (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Tarnowie. Aby dostać się na tę imprezę, która odbędzie się w dniach 21-22 września, trzeba zmieścić się wśród 20 najlepszych wyników w kraju w konkurencjach technicznych i 30 w konkurencjach biegowych. Kilka tygodni wcześniej zapewnił to sobie Przemysław Gajewski, który w pchnięciu kulą (5 kg) wyśrubował swój rekord do 13,09 m (wynik ten jest ósmym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej). Niepewni startu w mistrzostwach byli Julia Tulińska, która w biegu na 200 m ppł. pobiegła w czasie lepszym niż swój rekord życiowy (32,27 s), jednak zbyt duży wiatr podczas biegu sprawił, że wynik 32,02 s, który uzyskała nie może być jej oficjalnym rekordem i uwzględniony do kwalifikacje na imprezę mistrzowską. Duży pech naszej płotkarki, która aktualnie jest zawodniczką rezerwową i może już tylko liczyć na absencje dziewczyn, które wyprzedzają ją na listach. Trochę więcej szczęścia miał Michał Michalak, który mimo nieudanego, niedzielnego konkursu w skoku wzwyż, zakwalifikował się do imprezy mistrzowskiej ze swoją starą „życiówką” 170 cm. Tak więc do Tarnowa jadą Przemek i Michał, a Julka musi czekać na następny rok. Szczęśliwie się składa, że jest ona o rok młodsza od swoich klubowych kolegów i w roku 2020 dalej będzie startowała w kategorii młodzika – podsumował starty swoich podopiecznych trener UKS Jacek Kudła.

Najlepszy wynik wśród naszych lekkoatletów podczas niedzielnych zawodów uzyskał junior młodszy Filip Góreczny, który w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) doskonałym wynikiem 14,83 m poprawił swój rekord życiowy.

- Filip podobnie jak wcześniej wspominany Przemek legitymuję się piątymi wynikami w kraju w swoim roczniku, odpowiednio 2003 i 2004. Cieszy fakt, że na koniec sezonu nasz junior potrafił się zmobilizować i osiąga bardzo dobre rezultaty. Nastraja to optymistycznie przed startami na hali i stadionie w roku 2020 – dodał trener.

Inne wartościowe wyniki zawodników UKS „Dziewiątka” w Kutnie:

  • Kornel Grzelak (młodzik) – dwa rekordy życiowe; w pchnięciu kulą (5 kg) – 10,78 m i w biegu na 200 m ppł. – 21,98 s,
  • Igor Marciszewski (młodzik) – rekord życiowy w pchnięciu kulą (5 kg) – 9,90 m,
  • Igor Frydrysiak (chłopiec starszy) – rekord życiowy na 600 m – 1;43,93 min;s,
  • Sandra Gałaj (dziewczynka starsza) – rekord życiowy w skoku wzwyż - 135 cm,
  • Julia Karasiewicz (dziewczynka młodsza) – rekord życiowy w skoku wzwyż – 130 cm,
  • Hubert Kowalski (chłopiec starszy) – rekord życiowy w biegu na 600 m – 1;50,72 min;s,
  • Kacper Matusiak (młodzik) – rekord życiowy na 1000 m – 3;25,06 min;s,
  • Weronika Wikińska (dziewczynka starsza) – rekord życiowy w biegu na 300 m – 54,88 s,
  • Blanka Skalska (dziewczynka starsza) – 15,56 s w biegu na 100 m,
  • Cicherska Alicja (dziewczynka starsza) – 16,83 s w Biegu na 100 m.
komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także