Andrespolia bez szans w Kutnie

Sport 25-05-2019 Autor: tz
6

Pewnym zwycięstwem kutnian zakończyła się potyczka z Andrespolią Wiśniowa Góra. KS pokonał rywala 3-0, a kolejne dwa trafienia dopisał do swojego dorobku Adrian Marcioch.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym piłkarskim widowiskiem. Po kwadransie obie drużyny stwarzały zagrożenie pod bramką rywala jedynie po stałych fragmentach gry, których było jak na lekarstwo. Z czasem przewagę zyskali kutnianie, ale wciąż mieli problem żeby przedostać się pod pole karne gości. Na pierwszy groźny strzał w wykonaniu KS musieliśmy czekać do 33. minuty, kiedy w pole karne wpadł rozpędzony Dynel. Zawodnik uderzył mocno, ale bramkarz z Wiśniowej Góry nie miał problemów z wyekspediowaniem piłki poza linię końcową. Kiedy wydawało się, że pierwsza cześć spotkania zakończy się bezbramkowym remisem kutnianie wykorzystali zamieszanie w polu karnym i w ostatniej akcji połowy umieścili piłkę w siatce. Szczęśliwym strzelcem okazał się nie kto inny jak najlepszy strzelec KS-u Adrian Marcioch.
Po zmianie stron gra nieco się ożywiła. Piłkarze z Kutna z animuszem ruszyli do przodu, nękając blok defensywny Andrespolii. W 50. minucie do piłki dopadł Dynel, który w polu karnym zwiódł dwóch rywali i mocnym strzałem nie dał większych szans goalkeeperowi gości, wyprowadzając KS na dwubramkowe prowadzenie. Osiem minut później kolejną bramkę dołożył również Marcioch, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Dynelu. Pomimo jeszcze kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka. Zwycięstwo zapewniło podopiecznym Dominika Tomczaka miejsce na najniższym stopniu podium rozgrywek na koniec sezonu.

KS Sand Bus Kutno - Andrespolia Wiśniowa Góra 3-0 (1-0)
1-0 45' Marcioch