Ogromny sukces sportowy kutnowskich lekarzy

Sport 06-10-2017 Autor: adm/nadesłane
0

6-10 września w Zakopanem odbyły się jubileuszowe XV Letnie Igrzyska Lekarskie w których uczestniczyło ponad sześciuset medyków z całego kraju.

Rywalizacją objętych zostało  16 dyscyplin sportowych a zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Patronat nad imprezą sprawowała Naczelna Izba Lekarska, Gazeta Lekarska i Polski Komitet Olimpijski.

W  zawodach po raz kolejny  uczestniczyli  lekarze z Kutna  znani nam już  z  sukcesów kolarskich odniesionych w poprzedniej edycji imprezy. W tym roku było trochę inaczej. Oprócz  wysokich not w konkurencjach rowerowych nasi lekarze stanęli  na podium  także  w innych  dyscyplinach.

Znakomicie zaprezentował się dr. Maciej Misztal – kardiolog z Kutna , zdobywając  w trakcie Igrzysk  łącznie  siedem medali. Złote medale dr. M. Misztal wywalczył  w kolarstwie górskim  MTB oraz w swojej koronnej konkurencji – triatlonie.

Kolejne złote krążki kardiologowi z Kutna  zapewnił  udział w biegu na 1500 i 5000m oraz cross country.
Oprócz powyższych sukcesów dr. Misztal może pochwalić się dwukrotnym miejscem na  podium  wywalczonym w jeździe indywidualnej na czas  oraz  w kolarstwie szosowym, w których  to   konkurencjach  zdobył  dwa srebrne medale.

Istotny  jest fakt iż w kolarstwie szosowym zawodnicy ścigali się  z pominięciem kategorii wiekowych co dodatkowo podnosi rangę osiągniętego  w tej konkurencji wyniku.

W Igrzyskach , podobnie jak w latach poprzednich,  uczestniczył  także  dr. Jerzy Gołąb  który również  może pochwalić się znacznymi  osiągnięciami. Lekarz wywalczył  srebrny medal w kolarstwie górskim – MTB  oraz  dwa medale  w konkurencjach lekkoatletycznych.

Oprócz wysokiego miejsca  w kolarstwie górskim dr. J. Gołąb zdobył bowiem srebrny medal w rzucie dyskiem i stanął na podium  - zdobywając brązowy medal w konkurencji pchnięcia kulą.
Uzyskał także bardzo dobry ,  dający mu czwarta lokatę, wynik w jeździe indywidualnej na czas.

Lekarzom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych latach.