Pogrom w Tychach

Sport 12-01-2019 Autor: tz
27
Pogrom w Tychach

Nie takiego obrotu spraw spodziewali się koszykarze Polfarmexu Kutno, którzy po jednostronnym pojedynku z GKS-em Tychy zapisali na swoim koncie kolejną ligową porażkę. Tym razem podopieczni Jarosława Krysiewicza przegrali 74-115.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem wyrównanej gry po obu stronach parkietu. Wynik cały czas oscylował na granicy remisu, a na prowadzenie wysuwała się raz jedna, raz druga ekipa. W połowie odsłony w minimalnie lepszej sytuacji byli gospodarze, którzy po trafieniu Maja prowadzili 15-13. Niestety kolejne akcje padły łupem koszykarzy GKS-u, którzy na niespełna minutę przed zakończeniem kwarty zdołali odskoczyć Lwom na dystans jedenastu oczek (25-14). Wynik odsłony na 25-17 ustalił Obarek, który nie pomylił się z dystansu.

Początek drugiej kwarty można nazwać krótko - dominacja gospodarzy. GKS wykorzystując niemoc kutnian zapisał na swoim koncie dwanaście kolejnych punktów i po czterech minutach prowadził już różnicą dwudziestu oczek (37-17). Lwy odpowiadały jedynie pojedynczymi skutecznymi rzutami, które nie znalazły wyraźnego odzwierciedlenia w wyniku. Przewaga koszykarzy z Tych wciąż była wysoka i utrzymała się do końca pierwszej połowy, wygranej przez zespół ze Śląska 53-35.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, jednak przewaga gospodarzy wciąż była wysoka i na sześć minut przed zakończeniem kwarty, po akcji 2+1 w wykonaniu Pawlaka wynosiła piętnaście oczek (61-46). Niestety było to wszystko na co było stać Lwy w tej odsłonie i pomimo lepszej skuteczności w porównaniu z pierwszą połową do decydującej odsłony Polfarmex przystępował, przegrywając 59-85.

W czwartej kwarcie gospodarze dopełnili jedynie formalności, systematycznie powiększając swoją przewagę. Kutnianie nie byli w stanie powstrzymać dobrze naoliwionej śląskiej maszyny i po czterdziestu minutach musieli pogodzić się z najwyższą w tym sezonie porażką, przegrywając 74-115.

GKS Tychy – Polfarmex Kutno 115-74 (25-17, 28-18, 32-24, 30-15)

GKS: Szymczak 7, Bogdanowicz 7, Wieloch 19, Maj 13, Zmarlak 12, Krakowczyk 12, Kulon 15, Fenrych 10, Majka 5, Jankowski 15

Polfarmex: Marek 4, Pawlak 8, Majewski 9, Gospodarek 20, Andrzejewski 6, Matyszkiewicz 3, Sobczak 7, Wieczorek 6, Żmudzki 4, Obarek 3, Czyżnielewski 3, Nowicki 1.

komentarze (27)

wieczorek odchodzi ,fiszer przychodzi wieczorek srednia 8 ,fiszer 2 czy to uzdrowi zespół . zobaczymy co dalej czy to droga ku …..

nie zapominajmy o geniuszu waldemarze i taktyku kosza panu jurku graty panowie

pan jacek i mariusz prezes proszę się witać z 2 ligą

No trzeba się zastanowić co dalej???? Szkoda..tą 1 Ligę trzeba utrzymać za wszelką cenę bo jak spadek to już koniec kosza.... na tym poziomie... Tam nie ma jaj w tym zespole a przede wszystkim na stołku trenerskim. Popatrzcie jak reagują trenerzy innych drużyn jak kiche inni walą. Czas biorą i puszczą parę słów konkretnych a nasz lelum polelum coby nie urazić kogoś -... Krycha do Kalisza do kobit niech trenuje tam się może przyda.....

Piata porazka z rzedu. Oki. Co na to Zarzad KKs Pro-basket w osobach: dyrektor generalny, menager, prezes stowarzyszenia? Co na te wyniki KKS Pro-basket Kutno S.A. - prezes, szef rady sponsorow, czlonkowie Rady Nadzorczej... ? Czy maja cos do powiedzenia kibicom? Chocby w lokalnych mediach? Milcza... Jak bylo dobrze ... ogromne lansowanie ... A dzis, gdy jest zle, zadnych wyjasnien. Jaki jest stan finansowy klubu? Milczenie ... Jakie problemy? ... milczenie ... Dotacje ? owszem sa podawane ... ale tylko z Urzedu Miasta ... oki a posostale srodki? Jest tzw. strefa ekonomiczna ... i co z tego ... nie ma sposnorow? Jakie sa wynagrodzenia Zarzadu i KKS Pro-basket Kutno S.A. ... milczenie. Czyzby RODO dziala .... oki, ale zwykla uczciwosc wymaga podania podstawowych informacji o stanie sekcji Polfarmexu ... Dla informacj zagorzalych kibicow ... ktorych bylo bardzo wielu. Dlaczego Zarzad i KKS Pro-basket S.A milcza?

o medale już nie gramy więc można zrobić wietrzenie w drużynie po co przepłacać

Pan Skowron na asystenta się nadaje w zupełności grał kiedyś i ma już spore doświadczenie trenerskie na 1 ligę wystarczające. Za mniejsze pieniądze i kutnowska myśl. Zarząd pobudka

krysiewicz na boisko a szablewski do szatni......

O zmianie trenerów mozna pomyśleć ale z tym Skowronem to Was poniosło.

To prawda mamy dobrych swoich trenerow popieram Tomasz Skowron on kiedys byl asystentem w 1 lidze i ma doswiadczenie

Pan Tomasz Skowron wystarczył by na ławkę trenerską lub asystenta choćby. Po co przepłacać jak i tak medalu nie będzie. Przez te wyniki zobaczcie jak mało ludzi chodzi na mecze. Gdzie jest Zarząd kto tym kieruje.

Wprowadzać naszych wychowanków do drużyny po co płacić kasę za kontrakty i mieszkania. Mamy na papierze najlepszych i najdroższych trenerów w 1 lidze i co z tego. Dograć naszymi młodymi obniżyć koszty i myśleć o kolejnym sezonie

Trzeba odróżnić dwie sprawy. Pierwsza to to, że mamy najsłabszy zespół od lat i do tego wciąż gnębiony kontuzjami. A sprawa druga to fakt, że wczoraj z Tychami nie wygrałby nikt w tej lidze. Skończyli mecz na skuteczności kosmicznej. 68% z gry, 68% za dwa i 67% za trzy. Święto konia. Nawet jesli nasi zle bronili to trafiać z dystansu 7 rzutów na 10 to jest trudno nawet na treningu rzutowym bez obrońcy. Nie pamietam takich statystyk nawet u zespołów z ekstraklasy. Dograć ten sezon i rzeczywiście zmienić trenerów i pół składu.

na nastepny mecz trzeba zabrac jajka najpierw w zarzad

Szkoda pieniędzy na ten zespół.Budować zespół na swoich wychowankach.

ludzie ponad 1,2 od miasta co to ma byc to polfarmex musi dawac wiecej bo inaczej to reklamowanie firmy za miejskie pieniadze bo nazwa nie miejski klub a polfarmex to nadaje sie do prokuratury

DAJMY SOBIE SPOKÓJ Z KOSZYKÓWKĄ TE PIENIĄDZE Z KOSZYKÓWKI PRZEZNACZYĆ NA PIŁKĘ NOŻNĄ DLA KS KUTNO A BĘDZIE TRZECIA LIGA . TRZEBA BYĆ REALISTĄ W KUTNIE KOSZYKÓWKA UPADA NAWET PAN PREZYDENT WIELKI FAN KOSZA GO NIE URATUJE .

kopacze przy nadzieji na pewno nie przy tej kasie ,z dziecmi na kosza możesz pojsc na piłke … odpowiedz se sam

Przykro, ale 2 liga się zbliża. W Łowiczu też bęcki

Teraz 3 mecze beda do przodu

super tylko jak będzie znowu nnic to trener odchodzi i wietrzymy druzynę

A spodziewaliście się że wygramy z czołówka tabeli na wyjeździe??? Troszkę realizmu drodzy Państwo. Z gorszymi zespołami powalczymy, ale nie łudźmy się, rakiety z tego zespołu nie będzie. Zapewne na lepszy zespół nie ma kasy i trzeba grać tym, kto jest.

taka jest kibiców wola aby ……. widać było zaangażowanie w meczach jak podzielimy mecze na …. to mamy efekt 14 miejsce w tabeli Łowicz ma mniejsze pieniądze i gra …. pozycja do sprawdzenia mają tansza druzyne a efekty...…..trzeba cos zmienić ...do boju lwy bo ostatnio stajecie się dzikami do odstrzału to smutne

Łowicz nie ma mniejszych pieniędzy

niestety ma....ale chłopaki dają z siebie wszystko....

drodzy kibice o zenada gorzej już nie może być konieczna szybka sanacja może jesteśmy w stanie wygrać z druzynami 2 ligi trzeba policzyć koszty trenerów ,biura na razie prezydent daje kase ale do czasu kilku zawodników walczy a kilku nie wiele robi miał być super wieczorek ,anczak , sa wszyscy i co raz gorzej stanmy w realu trener już wypalił się nie którzy zawodnicy tez chyba czas na zawodnikow u20 może oni powalczą A BYŁO TAK PIEKNIE CAŁE RODZINY CHODZIŁY NA MECZE LWY OKLAPŁY I MAJA PODKULONE OGONY NIE TAKIEJ DRUZYNY OCZEKIWALISMY SPORT JEST WYMIERNY ŁOWICZ DZIS WYGRAŁ A NIE JAKI KOBUS 31 PUNKTÓW CZYLI MOZNA DO ROBOTY PANOWIE

dlugo jeszcze bedzie ten Krysiewicz trenerem ten pijaczek to skonczy sie spadkiem