Strażak z Kutna przywiózł złoto z Gibraltaru!

Sport 02-10-2018 Autor: agKCI Foto: archiwum prywatne
11

Sylwester Michalak - ratownik na co dzień pracujący w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, kilka dni temu wziął udział w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy - European Police&Fire Games, które odbyły się w dniach 21-29 września na Giblartarze. Ma się czym pochwalić!

W zawodach wzięło udział ponad 3 tysiące strażaków i policjantów z całej Europy. Kutnowski strażak reprezentował nasz kraj w czterech konkurencjach - biegu na 400 i 800 metrów, a także w sztafecie 4x100 i 4x400 m wraz z innymi strażakami z województwa łódzkiego.

Najwyższe miejsce - złoty medal - sportowcy wywalczyli w ostatniej konkurencji - w sztafecie 4x400m. W sztafecie 4x100 metrów niewiele zabrakło i drużyna musiała zadowolić się również wysokim drugim miejscem. Kolejny medal Sylwester wywalczył w biegu indywidualnym na 400 metrów, w którym zajął II miejsce. W biegu na 800 metrów poszło nieco gorzej, bo miał czwarty wynik.

- Wrzesień obfitował licznymi zawodami sportowymi, w których osiągnąłem zadowalające mnie wyniki. Mam nadzieję, że następny rok będzie również udany pod tym względem osiąganych przeze mnie wyników sportowych - mówił Sylwester Michalak.

Przypomnijmy, że 12 września w Kleszczowie odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków, z których Sylwek wraz z drużyną przywiózł medale. W tym złoty drużynowo w klasyfikacji ogólnej i srebrny w biegu sztafetowym 4x100 m oraz indywidualnie zajął II miejsce w biegu na 1000 metrów. Trzy dni później 15 września strażak wraz z drużyną z KP PSP w Kutnie zajął I miejsce w naszym mieście i IX w Polsce w 4. PKO Biegu Charytatywnym, w którym wzięły udział 842 drużyny.