[ZDJĘCIA] Nieudany początek rundy rewanżowej

Sport 05-01-2019 Autor: tz/ fot. ez
19

Koszykarze z Wrocławia okazali się dla Lwów przeszkodą nie do przeskoczenia. Kutnianie we własnej hali musieli uznać wyższość rywala, przegrywając zdecydowanie 63-90. W zepole Polfarmexu po 12 oczek zapisali na swoim koncie Sobczak oraz Majewski.

Początek spotkania należał do Szymona Pawlaka. Zawodnik zapisał bowiem na swoim koncie sześć kolejnych oczek, dzięki którym po niespełna trzech minutach Lwy prowadziły 6-4. Niestety kolejne minuty to popisowa gra gości z Wrocławia, którzy raz za razem rozmontowywali kutnowską defensywę i na 2:47 minuty po trafieniu Pietrasa prowadzili już 22-8. Wypracowana przewaga utrzymała się do końca kwarty, którą Śląsk wygrał 25-12.

W drugiej odsłonie koszykarze Lwów starali się gonić wynik, mozolnie odrabiając straty. Po trójce Andrzejewskiego przewaga gości zmalała do dziesięciu oczek (20-30). Jak się niestety okazało decydujące słowo w pierwszej połowie należało do Śląska. Goście wyraźnie podkręcili tempo i Lwy mogły jedynie bezczynie przyglądać się poczynaniom gości, którzy raz za razem kończyli swoje akcje skutecznym rzutem. Po dwudziestu minutach wrocławianie prowadzili w kutnowskiej hali 54-27.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ton rywalizacji wciąż nadawali koszykarze Śląska, którzy systematycznie powiększali przewagę (62-32). W końcówce gra Polafrmexu wyglądała już nieco lepiej. Podopiecznym Jarosława Krysiewicza udało się nawet zaliczyć run 8-0. Przewaga gości była jednak wciąż znacząca i do decydującej odsłony Śląsk przystępował, prowadząc 71-48.

W ostatnich dziesięciu minutach zawodnicy Śląska dopełnili jedynie formalności i dowieźli korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny, po której zawodnicy z Wrocławia mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa 90-63.

Polfarmex Kutno – Śląsk Wrocław 63-90 (12-25, 15-29, 21-17, 15-19)

Polfarmex: Marek 2 (10 zb.), Pawlak 6, Sobczak 12, Wieczorek 5, Czyżnielewski 6, Matyszkiewicz 0, Majewski 12, Obarek 4, Nowicki 4, Gospodarek 9, Andrzejewski 3

Śląsk: Dziewa 12 (11 zb.), Kulon 5, Tomczak 10 (14 zb.), Skibniewski 10, Leńczuk 6, Bożenko 19, Musiał 18, Pietras 10.

komentarze (19)

To mój ulubiony klub, jestem na każdym meczu.

Pamiętacie Siarkę Tarnobrzeg? My i Oni w jednym czasie spadliśmy z ekstraklasy. W poprzednim sezonie Siarka spadła znów oczko w dół do II ligi. A wczoraj ogłoszono, że Siarka wycofuje sie i z tych rozgrywek. W pierwszej rundzie wygrała tylko 2 mecze. Kiedy przeczytałem tą wiadomość to pomyślałem sobie, że chociaż mamy teraz chudsze lata niż te gdzie szliśmy od II ligi do play-off ekstraklasy ale jednak wciąż jesteśmy w I lidze i jednak zdarzyło mi sie w tym czasie obejrzeć kilka nizłych meczów i przezyć kilka fajnych emocji. Namawiam wszystkich do bycia kibicami na dobre i na złe bo zawsze jest nadzieja, że będzie lepiej i zawsze jest zagrożenie, że może być gorzej. Mam swoje lata i raczej mało wierzyłem w awans do I ligi parę lat temu o ekstraklasie to nawet nie wspominając. Ale ten kilkuletni marsz Polfarmeksu do góry nauczył mnie, że nie mozna tracić optymizmu i wiary. Ja na mecze chodzę i będę chodził i mam nadzieję, że jeszcze wiele fajnych chwil przezyję. Zresztą - co ja bym robił w sobotnie wieczory? Jak nie ma meczu w Kutnie to walę wódę a wątroba już niestety nie ta. Pozdrawiam wiernych kibiców.

Polfarmex zagrał słabo i to prawda. Ale zdecydowała pierwsza połowa a w nie Śląsk trafił 8 trójek z czego połowę z niewiarygodnych pozycji. I to tez jest prawda. A nasi w tym czasie nie trafiali nawet spod samego kosza. Ta dramatyczna połowka ustawiła cały mecz.

Fatalna skuteczność i wyjątkowy słaby mecz Marka i efekt gotowy. Jest wiadome, że Śląsk ma lepszy skład ale porazka była za wysoka jak na różnicę potencjałów. Jedyny maleńki pozytyw to większa waleczność chłopaków w III i IV kwarcie ale wtedy było już po meczu. Pierwsz połowa totalnie przespana.

Gdyby grali pierwszą piątką odjechali by na 40 pkt. Tyle kasy na trenerów zawodników i taka przegrana żeby chociaż po walce, szkoda bo staczamy się.

Zanim coś napiszesz to najpierw popatrz w statystyki. Rezerwowi Śląska zdobyli 47 pkt czyli więcej niż pierwsza piątka. Śląsk ma bardzo wyrównaną ósemkę graczy i nie ma u nich znaczenia kto gra w wyjściowym składzie. U nas zresztą było o tyle podobnie, że rezerwowi rzucili 32 pkt czyli tez nie gorzej od pierwszej piątki tyle, że u nas nie szło praktycznie nikomu. Zwłaszcza rzutowo. Przy 30% skuteczności nie da się wygrać z liderem ligi. A do przerwy było jeszcze gorzej bo 25% z gry. Gdzieś popełniono błąd w przyfotowaniu fizycznym albo zawodnicy mocno w święta biesiadowali bo było widać różnicę w szybkości druzyn. Śląsk lepiej i szybciej biegał i ponad 30 pkt rzucił z szybkiego ataku. Mecz do wykasowania z pamięci bo chyba najgorszy w sezonie i jego analiza niewiele da. Zawiodły wszystkie elementy koszykarskiego rzemiosła. Martwi mnie też to, że ten fakt iż nic nam nie idzie nie wywołał sportowej złości w druzynie a raczej spowodował apatię. Mieliśmy bardzo mało fauli i nie wynikało to raczej z ducha fair play a raczej z zamulenia graczy. Podsumowując : nie porażka jest zmartwieniem lecz jej rozmiar i styl w jakim do niej doszło.

To nie kwestia przygotowania fizycznego czy biesiady w świeta a po prostu przetrenowania. Chłopaki trenują ciężko i rzadko kiedy trening trwa krócej niż 3 godziny co daje w niektórych dniach nawet 6 godzin dziennie treningu. To 6 godzin intenswynych treningów więc kiedy organizm ma się zregenerować? W najwyżej lidzie rozgrywkowej nie ma tak długich treningów. Bez odpoczynku nie ma świeżości a bez swieżości nikt nie zagra szybko jak nogi odmawiają z przemęczenia posłuszeństwa.

Może jest jak mówisz. Nie wiem bo nie jestem blisko druzyny. Chodzę na mecze i tyle. Ale jesli masz rację to takczy siak widać było, że nogi gości były bardziej żwawe emoji Może to trener któryś przeczyta i chłopakom poluzuje.

Koniecznie trzeba wybudować im halę za 30 mln zł., chłopaki będą mieli lepsze warunki to i lepiej będą grać emoji

Ludzie, klub zapewne nie ma kasy, myślicie, że jak by była to by nic nie robili? Takim składem spokojnie pozostaniemy w lidze i o to chodzi, oby dograć sobie do końca sezonu.. Ja się dziwie, że jeszcze nawet sporo ludzi jeszcze chodzi na mecze.

MAJAC TAKI SZTAB TRENERSKI KLUB POWINIEN BYĆ W GORZE TABELI OPINIE KIBICÓW BRAK ZAANGAZOWANIA ZAWODNIKÓW KOSZYKARZE Z WROCŁAWIA WALCZYLI O KAZDĄ PIŁKĘ NASI RÓZNIE PRZEBUDZIŁ SIĘ SOBCZAK ,JAK ZWYKLE GOSPODAREK ,MAJEWSKI NA POZIOMIE 5 PUNKTÓW WIECZOREK CZEKALISMY NA KAPITANA NIE WIELE WNIÓSŁ PESYMIŚCI WIESZCZA 2 LIGĘ I TAK MOZE BYCCC KLUBY WYKONUJĄ RUCHY KADROWE ZMIANY W KADRZE ZAWODNICZEJ , ZMIANY TRENERA TO DECYZJE ZARZADU OPINIE KIBICÓW BYŁA NA POPRZEDNICH MECZACH WALKA A TERAZ MAMY LWY Z PODKULONYM OGONEM JAK TAK DALEJ BEDZIEMY CHODZIĆ NA MECZE ABY OGLĄDAĆ INNE ZESPOŁY

Problem nie był w braku walki. Problem był w tym, że nic nie szło i jak nawet nasi rzucali sie na parkiet po piłkę to w tych pojedynkach o tzw bezpańskie piłki tez przegrywali. Tamci byli szybsi i lepsi fizycznie. Może świeta spędzili bardziej sportowo niz nasi choć nie chcę nikogo oskarżać. Faktem jest, że nasi byli jacyś tacy niemrawi.

no podejście sportowe wymusza kontrakt sa zapisane kary ,już w 2 lidze zawodnicy trenują w przerwie swiatecznej szczególnie ,ze nie żadna tajemnica ze maja mieszkania w kutnie rezim narzuca sztab t renerski czasem zaczyna się skromnie od 15km biegu lub 1,5 h na rowerku treningowym tak na początek grał skibniewski pamiętam jego przygotowania do sezonu na wkk centrum 1500 rzutów rano na maszynie do rzutów może jak Pabianice kupic w ramach budżetu obywatelskiego skromne 60.000 zł

Attn: Oferta pożyczki Złóż wniosek teraz Czy jestem pożyczkodawcą z sektora prywatnego, czy potrzebujesz pożyczki, by zapłacić za swoją firmę. Oferuję również Pożyczki osobom fizycznym, Firmom i instytucjom korporacyjnym o oprocentowaniu 2%. Podaję tę pożyczkę poważnym osobom zainteresowanym tym e-mailem: {jonesloanfinance@yahoo.com} lub whatsapp +17026749213

Od poniedziałku rusza przedsprzedaż karnetów na II ligę

A kto tam ciekawy gra, że się interesujesz tym wydarzeniem?

Szkoda czasu na tych cieniasów

Niedawno January był niedobry teraz Pawlak a może wina tkwi w trenerach a nie w chlopakach .

Jeden center to porażkach. Pawlak biega 30 min i wali 6 za 3 z czego trafia 1. January i Majewski na poziomie. Co nas rozjechali to szkoda słów.