Zwycięstwo na inaugurację

Sport 28-09-2019 Autor: tz
14

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się dziś koszykarze Pro Basketu Kutno, którzy w swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2019/2020 pokonali ZB Pruszków 83-75. Liderem Lwów był bez wątpienia Grzegorz Grochowski, który zapisał na swoim koncie aż 22 punkty.

Pierwsza kwarta nie najlepiej rozpoczęła się dla kutnian, którzy po trzech minutach mieli już do odrobienia pięć oczek (2-7). W kolejnych akcjach gospodarze, wykorzystując niemoc rzutową Lwów, dokładali do swojej przewagi kolejne oczka i na 3:19 minuty przed końcem kwarty po celnym osobistym Szczypińskiego pruszkowianie odskoczyli na jedenaście punktów (16-5). W końcówce kwarty gra kutnian wyglądała już dużo lepiej, a przede wszystkim była skuteczniejsza. Lwy odrobiły część strat i na pierwszą przerwę schodziły przegrywając 18-23.

Od początku drugiej odsłony kutnianie rzucili się do ataku i potrzebowali niespełna dwóch minut, aby doprowadzić do remisu (25-25). Lwy złapały wiatr w żagle, a inicjatywa wyraźnie przeszła na ich stronę. Na parkiecie szalał Majewski, który w krótkim odstępie czasu dopisał do swojego dorobku sześć oczek. Punkty z obwodu dołożył również Grochowski i na niespełna siedem minut przed zakończeniem połowy KKS zbudował sobie dziewięciopunktową zaliczkę (34-25). Ta utrzymała się do końca odsłony, którą kutnianie wygrali zdecydowanie 26-8 i do szatni schodzili prowadząc 44-31.

Krótko po zmianie stron podopieczni Jarosława Krysiewicza zaliczyli run 7-0, po którym tablica w pruszkowskiej hali wyświetliła wynik 54-33 na korzyść kutnian. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale dystans punktowy dzielący obie ekipy cały czas pozostawał znaczący. W końcówce odsłony Znicz zbliżył się co prawda na 14 oczek (51-65), ale odpowiedź KKS-u była wymowna. Kolejną trójkę dopisał do swojego konta Grochowski. Spod kosza nie pomylił się również Matyszkiewicz i do decydującej o podziale punktów kwarty Lwy przystępowały prowadząc 70-51.

Ostatnie dziesięć minut spotkania nie przyniosło niespodziewanego zwrotu akcji. Kutnianie kontrolowali wynik i nie pozwolili rywalom na skuteczną pogoń. Pierwsze, inauguracyjne zwycięstwo padło więc łupem Lwów, które wywiozły z Pruszkowa dwa punkty wygrywając 83-75.

ZB Pruszków - Pro Basket Kutno 75-83 (23-18, 8-26, 20-26, 24-13)

Pruszków: Sobczak 0, Szwed 27, Cetnar 11, Szczypiński 19, Janik 14, Nieporęcki 3, Drewniak 0, Jankowski 1, Dalkowski 0;

Kutno: Fiszer 5, Krajniewski 17, Majewski 13, Krzywdziński 5 (11 zb.), Grochowski 22, Matyszkiewicz 11, Nowakowski 2, Małecki 5, Poznański 3.