Kolejny krok w stronę awansu

Piłka nożna 09-05-2017 Autor: tz/ dt
0

Za nami mecz na szczycie łódzkiej B klasy, w którym spotkał się lider z wiceliderem rozgrywek. Wiedzieliśmy, jako drużyna od samego początku, że nie będzie to łatwe spotkanie. Jednak mimo to, wiemy, jakie mamy umiejętności oraz, że potrafimy, jako zespół grać w piłkę. Jednak czasami o kocowym sukcesie nie decydują umiejętności, lecz psychika. Mimo to, młodzi zawodnicy z Kutna stanęli na wysokości zadania i zdobyli tak cenne 3 punkty.

Wygrana w tym meczu przybliża nas do celu, jakim jest awans do A klasy. Podkreślam słowo przybliża, gdyż do samego awansu jeszcze jest daleka droga. Zostały, bowiem 4 kolejki i do samego końca trzeba walczyć o zwycięstwa. Każdy z nas też miał nieco w podświadomości, że inny wynik niż 3 punkty dla KS II Kutno, nieco by skomplikował naszą sytuacje. Na szczęście, to już za nami.

Zawodnicy z Kutna od pierwszej do ostatniej minuty prowadzili grę i panowali nad boiskowymi poczynaniami. W pierwszej połowie zamiast prowadzić różnicą dwóch trzech bramek i mieć ułożony mecz, na przerwę wchodzimy z wynikiem 1-1. Najprościej można rzecz, by zdobywać bramki trzeba oddawać strzały. My mimo kilku wybornych okazji, do oddania strzału, zawsze szukaliśmy jeszcze innego rozwiązania. W końcówce błąd naszej defensywy i zespół z Popowa doprowadził do remisu. W przerwie skorygowaliśmy nasz plan na grę w drugich 45 minutach i już w 70 minucie mecz był rozstrzygnięty. Prowadziliśmy, bowiem 4-1. Nawet bramka w 78 minucie na 4-2 dla gości nie zmieniła obrazu spotkania. Brawa dla Popowa za ambitną postawę i walkę do samego końca o korzystny wynik. Pokazali, że naprawdę mają potencjał i pozycja wicelidera nie jest przypadkowa.

Nasza drużyna pokazała, że ma potencjał. Że potrafi grać w piłkę. Oczywiście są słabsze momenty w naszej grze spowodowane zbyt dużym indywidualizmem, ale pracujemy nad tym. Najważniejsze dla nas są 3 punkty i utrzymanie bezpiecznej przewagi nad rywalami w walce o Awans.

KS II Kutno – Sokół Popów 4-2 (1-1)

1-0 Dębowski Dominik asysta Adrian Krzymieniewski
2-1 Mateusz Maryniak asysta Jasiek Nadolski
3-1 Mateusz Motylewski asysta Sebastian Włodarski
4-1 Mateusz Maryniak asysta Jasiek Nadolski

Skład KS II Kutno
Mateusz Kaźmierczak (70’ Krzysztof Osiński) – Adam Pokorski, Sebastian Włodarski, Kamil Walczak, Mateusz Maryniak – Mateusz Motylewski (80’ Kamil Jabłoński), Jasiek Nadolski (75’ Bartosz Górecki), Adrian Krzymieniewski, Damian Sobczak (55’ Adrian Bartczak) – Adrian Sobczak (55’ Dawid Duczyński), Dominik Dębowski (80’ Dominik Gałecki).

Za tydzień najważniejszy mecz w tej rundzie, a może nawet sezonie. Spotkamy się, bowiem z Krośniewianką Krośniewice. Prawdziwe spotkanie derbowe. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 14 maja o godzinie 18:00 w Krośniewicach. Wszystkich zapraszamy na to spotkanie.