Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA] Koalicja Obywatelska walczy o głosy. Dariusz Joński w Kutnie

Wybory 13-09-2018 Autor: toza
45

W samo południe na pl. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa Dariusz Jońskiego, lidera listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Dariusz Joński jest byłym politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jednym z współtwórców Inicjatywy Polska. Był posłem na Sejm oraz wiceprezydentem Łodzi.

Jego dzisiejsze spotkanie z mediami było inauguracją kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej (m.in. Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska) w Kutnie.

- W minioną sobotę odbyła się konwencją Koalicji Obywatelskiej. Inicjatywa Polska przystąpiła do tego szerokiego bloku, można powiedzieć, antypisowskiego, ale nie tylko, bo budujemy to porozumienie przede wszystkim na mocnym podłożu programowym – mówił Dariusz Joński.

W trakcie konferencji prasowej Dariusz Joński zaprezentował swój program dla województwa łódzkiego "Szóstka Jońskiego dla łódzkiego".

  • Bezpłatne obiady dla uczniów szkół podstawowych.
  • Wyrównywanie szans dzieci: dodatkowa nauka języków obcych, korepetycje i warsztaty naukowe finansowane przez Sejmik.
  • Poprawa bezpieczeństwa poprzez oświetlenie miejsc niebezpiecznych oraz lepsze oznakowanie przejść dla pieszych.
  • Nowy „Wojewódzki program budowy i remontów dróg i chodników”.
  • Kultura dla seniorów – bezpłatny dostęp do kin, muzeów i teatrów sfinansowany ze środków województwa łódzkiego.
  • Bezpłatne dojazdy do szkół i uczelni, np Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

Program Dariusza Jońskiego ma być realizowany przez Sejmik Wojewódzki, a w niektórych przypadkach, takich jak np. darmowe obiady w szkołach, ma być wdrażany przy współpracy samorządu wojewódzkiego z samorządami gminnymi.

Polityk pokrótce omówił swoje pomysły. Przypomniał, że Inicjatywa Polska starała się już o darmową komunikację dla dzieci w Kutnie. Dodał, że zostało to już wprowadzone w wielu miastach.

- Jak państwo wiecie, Inicjatywa Polska również w Kutnie zbierała podpisy pod tym pomysłem. Na razie nie zostało to przyjęte, ale słyszymy, że po wyborach prezydent ma to wprowadzić – mówił Joński.

Ważną kwestią ma być także położenie dużego nacisku na służbę zdrowia. Dariusz Joński mówił, że jeszcze jako poseł miał styczność z kutnowskim szpitalem.

- To co mogłem wówczas zrobić, to zawiadomić Najwyższą Izbę Kontroli, aby przeprowadziła w tym szpitalu kontrolę. Mieszkańcy Kutna zwracają uwagę na opiekę zdrowotną, żeby nie tylko skrócić kolejki, ale żeby także ludziom było troszeczkę łatwiej, żeby komfort opieki zdrowotnej był wyższy. Mówię tu w kontekście powiatowego szpitala, ale uważam, że urząd marszałkowski i sejmik powinien zrobić więcej i zaangażować się w rozwiązanie tego problemu – podkreślał Dariusz Joński.

Kolejna sprawa to infrastruktura, remonty i odpowiednie oświetlanie dróg w celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i rowerzystów. Mówił o powrocie do pomysłu „Schetynówek" i o tym, jak ważne jest dofinansowanie modernizacji dróg lokalnych.

Dodał, że Inicjatywa Polska jako lewicowe skrzydło Koalicji Obywatelskiej chce także walczyć o in vitro.

- Miałem przyjemność pracować w sejmie nad tym programem, wspólnie z Platformą Obywatelską połączyliśmy dwa projekty, udało się to wprowadzić. Wiele rodzin mogło skorzystać z dofinansowania. Pamiętajmy, że mówimy o chorobie cywilizacyjnej, co trzecia para nie może mieć dziecka. Dofinansowanie do in vitro jest więc szalenie istotne. Jak państwo wiecie, PiS zlikwidował możliwość finansowania, kto chce, może oczywiście wydać 20 tysięcy i próbować samemu, ale to nie są małe pieniądze. Dlatego uważamy, że na poziomie sejmiku powinniśmy to współfinansować – mówił Dariusz Joński.

komentarze (45)
Dodaj komentarz

A ja tam wole PIS bo mi 500+ dają

dlaczego KCI tak ładnie i obszernie nie opisało konferencji prasowej K'15 ?

Ja pamiętam jak dzięki niemu NIK zainteresował się naszym szpitalem. Oceniam go jako sympatycznego i szczerego Trzeba dac jemu szansę a rozliczyć z obietnic po wyborach. Ma Pan mój Głos.

I co z tego ,że NIK się zainteresował,niestety tylko zainteresował.

Młody polityk,chce coś zrobić,oby wiecej takich ludzi w polityce !!!!!!

Panie Joński,ma Pan mój Głos. Potrzeba dla naszej lokalnej społeczności osób ogarniętych, chcących coś zrobić. Sam jestem ojcem dwójki dzieci i gratuluję SUKCESU zwiazanego z Darmowymi obiadami i bezpłatnymi przejazdami !!! To są wymierne korzyści dla mnie. Bo będę mógł przeznaczyć kwotę z obiadów lub biletów na dodatkowe rzeczy dla dzieci !!!

Euroosłom PO dziękujemy za cenzurę internetu #acta2 Będziemy pamiętać przy urnach wyborczych kto próbuje uśmiercić wolność w internecie !!!

de'ville, wolność czy kradzież?

Ciekawe czy już wie kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie...

44, uważaj, żeby ciebie ktoś nie przepytał z ważnych dat.

Brawo ! Będę głosował na Koalicję Obywatelską ! Ps . Trzeba stawić opór pisowsko-koscielnej zarazie !

zaraza to jesteś ty UB CKI kałmuku

Czym różni się UBecka gnida od nacjonalistycznej gnidy z NSZ? No może tylko tym że UB strzelała do bandytów wyklętych i UPA które ze sobą współpracowały a ci z NSZ do dzieci, starców i kobiet.

To mógł być o 20 .Wtedy byłyby tłumy.

... ale tłumy

A co spodziewałeś się tłumów w godzinach pracy?

A ten drugi człowiek to kto???

Nie ma już lewicy w Kutnie. Nawet pseudolewicowe a raczej lewackie Razem w Kutnie jest marginalbym zjawiskiem, o czym świadczy fakt, że członkini tej partyjki pochodząca z Kutna uciekła startować do sejmiku z Włocławka ( jak wiadomo bastionu komuszego z racji pochodzenia Olka z klubu AA)

Filipiński znachor, a u Ciebie wszystko dobrze? Bo zdaje się główna nie pracuje najlepiej...

Aj! To znaczy, że trafiłem w sedno, bo zabolało... (jak zaboli to od razu lecą wyzwiska i obrażanie)

"F.Z.", jesteś w błędzie, ta odpowiedź raczej dowodzi, że ktoś uznał cię za głupka. I być może miał rację emoji

A gdzie na spotkaniu sympatycy/członkowie PO, SLD ,Nowoczesnej ? Jeden wielki cyrk - żenada.I wy chcecie wygrać wybory w Kutnie - Jesteście żałośni

to byla konferencja prasowa debilu

Ktoś kto z partii lewicowej przechodzi do prawicowej jest zwykłym niewiarygodnym oszustem...

Jak ktoś przechodzi to tak. A ktoś przeszedł?

Dariusz Joński to nieuk i ignorant taki pisowski Patryk Jaki nie potrafią nic więcej jak sztucznie nadymać własna ego w obu przypadkach pycha idzie przed upadkiem

Dariusz Joński to sensowny kandydat i doświadczony samorządowiec. W Łodzi potrafią dogadać się w ważnych sprawach ponad podziałami i mimo różnic światopoglądowych. Tego nam teraz potrzeba! Ma mój głos.

Joński jakoś nie budzi mojej sympatii, rozwalił struktury SLD w łódzkim i przy pomocy Serendy w powiecie kutnowskim. Dziwię się Nowackiej, że go chciała w Inicjatywie. A teraz poszedł do PO i .N i z ich list kandyduje do sejmiku. Dla mnie zdrajca lewicy i karierowicz. Szanuję za to co robi szefa Inicjatywy w Kutnie Sebastiana Walczaka, jest autentyczny i prostolinijny. Ja bym się wstydził pokazać obok Jońskiego.

Niestety panowie i panie z PO nie jesteście wiarygodni. Jedno mówicie, a czyńcie na odwrót np. głosowanie ws. Acta 2. Mojego głosu już nie otrzymacie.

nie ma szans hahaha

Panie Sebastianie, Pan nadal w Inicjatywie? Nie było Pana na spotkaniu.

Nie było, bo może pracuje w tym czasie. Tak trudno to zrozumieć?

Nietrudno. Ale trudno coś zrozumieć, bez wyjaśnienia, nieprawdaż? Stąd pytanie. Po prostu byłem ciekaw, czy nie ma to głębszego podtekstu politycznego, bo uważam Pana Sebastiana za bardzo dobrego reprezentanta Inicjatywy w Kutnie i nie chciałbym zmian w tym zakresie. Jeśli powodem absencji była praca, to w ogóle nie ma o czym mówić. I nie ma się co obruszać zwykłym pytaniem.

popieram pogonic pisiorow

Inicjatywa Polska jest OK, bardzo szanuję Panią Barbarę Nowacką. Szkoda, że realia zmusiły ja do koalicji z PO i Nowoczesną.

To nie realia tylko robienie kariery politycznej bez POlszewikow ta pani mogła by jedynie zaistnieć w Kodzie tak samo ten karjerowicz że zdjęcia same sprzedawczykiJ myślę że jak by im ktoś obiecał że zrobią karierę to do ONRu by się zapisali

Partizanos, chyba nie do końca rozumiesz, tego co się w Polsce dzieje. Niestety, takich matołków, jak ty, w tym kraju nie brakuje.

Wolę być matolkiem ale patryjota i żyć w wolnej Polsce niż być takim kartoflem jak ty i myśleć jak i za ile się sprzedac. Pieniądze i kariera to nie wszystko

Partizanos, koło patrioty to ty nawet nie siedziałeś, bo patrioci wstydzą się takich jak ty, w twoja "wolna" pisowska Polska, wkrótce przejdzie do historii i w końcu będziemy żyć w normalnym kraju.

Chyba masz na myśli związek patryjotow z Wanda Wasilewska z którymi UBku się utorsamiarz ja mam na myśli patryjotow którzy myślą o Polsce jako Ojczyźnie a nie jak ty ubeckich dorobkiewiczow

Ty "patryjoto utorsamiarz" się jak widać z twojego wpisu z nieukami i tumanami nieznającymi podstaw ortografii swojego języka ojczystego...Użyj słownika zanim zaczniesz pisać cokolwiek...

Czepiasz się szczegółu,a wiadomo o co chodzi,najważniejszy jest sens wypowiedzi,może i tobie kiedyś zdarzy się błąd,a więc więcej zrozumienia proszę,profesorze.

Miodek kalmuku chczony nożem pal narty

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także