Rejestracja i logowanie
Forum
KCI FOTO KLUB - PORADY TECHNICZNE
iras
czyszczenie matrycy
iras
20:40, 25.09.2005

.

życzę takiego stanu jak najdłużej

Kiedyś może mnie dopadnie taki problem (na pewno) ale na razie u mnie jest git emoji

ja właśnie słyszałem, że co do gruszek to właśnie takie z apteki, trzeba tylko sprawdzić czy czymś nie obsypane. Rozmiar najlepiej 12. Ja mam tylko 9. No i nie wiem do końca jak długo w to dmuchać. Apie ja też myślałem, że mam czystą matrycę, ale po zrobieniu nieba z przysłoną 22 okazało się , że paprochów kilka się dostało. Niestety przed zakupem nie sprawdzałem i nie wiem czy aparat /matryca/ nie był zanieczyszczony fabrycznie. To się też ponoć zdarza.

bo to była gruszka z apteki, a do sprzetu fotograficznego są specjalne gruszki,emoji na allegro widziałem takie zestawy do czyszczenia (HAMA), możesz tam ewentualnie srawdzić

Ja u siebie nie czyściłem jeszcze matrycy bo nie miałem takiej potrzeby - dobrą radą, żadną nowatorską nie posłuzę. Stawiam, że gruszka ewentualnie taki mały wentylatorek (są takie specjalistyczne do matryc chyba) powinny załatwić sprawę. Czytałem kiedyś, że koleś nie sprawdził gruszki i dmuchnął po podniesieniu lustra na matrycę i zdziwienie bo w gruszce był talk emoji I miał wiekszy problem niz jakieś pojedyncze pyłki emoji

dzięki - skorzystam. cały czas czekam na porady

w serwisie dostałem odpowiedź, że powinienem czyścić sam gruszką. O sprężonym powietrzu słyszałem, że nie należy stosować. Staram się nie wymieniać w warunkach polowych ale niestety nieraz taka potrzeba istnieje.

najlepiej nie odkręcać obiektywu w warunkach polowych emojiemoji. Jeśli 'gruszka' nie pomaga to proponuję jednak podjechac do serwisu danego modelu aparatu, tam mają możliwości rozwiazania takiego problemu. Można także sprobowac jeszcze zrobić to powietrzem sprężonym do czyszczenia kompów, ale nie polecam, bo przy nieumiejętnym zastosowaniu może byc problem i aparat do wyrzucenia.

w hipermarketach dostepne sa specjalne chusteczki do czyszczenia LCD

Czy ktoś z forumowiczów posiada patent na czyszcenie matrycy. Co jakiś czas dostaje się na nią trochę paprochów, co nie wygląda zbyt smacznie. Czyszczenie gruszką nie zawsze odnośni oczekiwane efekty. Może macie inne sposoby na paradzenie temu problemowi?

dodaj odpowiedź