Rejestracja i logowanie
Forum
OGÓLNE - ARTYKUŁY
Anonim
Historia pewnej obwodnicy
Anonim
04:31, 29.06.2005

A co to w ogóle za obwodnica? Miasto się rozbudowuje, za obwodnicą za parę lat jeszcze przez ładny kawałek będzie się rozciągać Kutno. Można było wyremontować ulicę Szymanowskiego, Oporowską i JP2 oraz powiedzieć, że zbudowało się obwodnicę-prawie na to samo by wyszło. Poza tym na owej trasie już można natrawić na [b]koleiny[/b]i przecieki na murach.

ja mysle ze powinni ta obwodnice pociagnac od strzelec do trasy A2. Tiry jerzdzace na trasie Płock - Trasa A2 ewidentnie by omijały Kutno, i było by naprawde przyszłościowo poza miastem...a na łąkoszyn mozna by było dostac sie jak do tej pory przez droge ktora wiecej nie dziala niz dziala...

Jeśli już o historii obwodnicy to gwoli uzupełnienia trzeba od poczatku. Przede wszystkim trzeba zadać pytanie co to za obwodnica, która przebiega w centum miasta.Toż to za parę lat ta droga z niewyobrazalnym dla laika ruchem drogowym przekraczającym dziesiatki tysiecy szt pojazdów na dobe znajdować sie bedzie w samym centrum miasta. I to właśnie nasze nieprzewidujące władze miasta poczawszy od pierwszego wnioskodawcy prezydenta Debicha, który to pomysł wybudowania obwodnicy w tym miejscu ściągnąl z planu zagospodarowania Kutna sporzadzonego za komuny jeszcze, parli do realizacji tego projektu w tym miejscu i fundnęły taki koszmar ludziom i miastu. Bo niby nie można było zmienić planu zagospodarowania przestrzennego. Ludzie wyobrażacie sobie planow na papierze nie można było zmienić które to plany jeszcze były sporzadzone za komuny.Wystarczyłaby dobra wola wladz miasta i rajców. A prawda jest taka ze wladze nasze zrobiły na złosć mieszkańcom batorówki i osiedla Grunwald. Taka to jest historia i początek proszę Pana.Te pieski i ludzie o ktorych Pan pisze powinni spacerowac po parku ktory tam powinien być, bo ludzie nie mają gdzie wyjść ze swoimi zwierzakami . A jeszcze na dodatek nie zauważył Pan jeszcze że istniejące ekrany to pułapka śmiertelna dla ptaków i innych zwierząt jak już będzie odbywał sie ruch samochodowy. Ptaków już trochę leży martwych . Może zainteresuje to ludzi działających w organizacjach ochrony zwierząt. Więc to taki był poczatek, a ciąg dalszy to już pewnie tak jak Pan pisze.

Hehe pewnie że nie zagłosuje bo ja nie startuje emoji emoji emoji

teddy bear coś piszesz ale o co Ci chodzi trudno uchwycić myslę ze na Ciebie też nikt nie zagłosuje

cactus Ty się lepiej weż do roboty a nie władzy Ci się zachciewa zresztą pisząc takie posty jak ten o marketach w którym napiasałeś że:


nauczyciel rozpoczynający pracę też ma 600zł to dlaczego ekspedientka ma mieć 1600zł?
Wątpie czy ktokolwiek by na Ciebie zagłosował.
Prentujesz tendencje wyrównywania do dołu . 
Weż się lepiej za nauke dzieciak abyś w przyszłości zarabiał te 1600 zł albo i nawet więcej.Nigdy mniej emoji
Pozdro emoji

czemu nie założymy "Partii Przyjaciół Kutna" możemy wygrać nadchodzące wybory i starych cwaniaków poganć a my tylko gadamy, gadamy. Dajcie znać co o tym myslicie ?Ps. ja nigdy nie byłem radnym nawet " Cała władza w ręce młodych"

Mieszkam w tym mieście od połowy lat 80-tych .Trafiłem tu z duzego miasta. To co różni to miasto od innych to miedzy innymi brak lokalnego patriotyzmu ,brak umiejętności myślenia w kategoriach "robimy coś ponad podziałami ". Tu sie liczy politykierstwo a umiejętnością najlepiej opanowaną przez szeroko rozumianą władzę jest "sypanie piachu w tryby co dopiero ruszajacych maszyn". Jak ktoś nie jest "nasz " to juz wróg. Ludzie( czytaj- władzo) opamietajcie sie. Spijacie smietankę z dawnych cudzych projektów, które tylko realizujecie i to w nieudolny sposób. Funkcja kreacji jest u Was w zaniku. W taki sposób nie da sie długo funkcjonować - mam taką nadzieję.Do sprawowania władzy potrzeba wizji, determinacji we wdrażaniu projektów, lobby na rzecz Kutna i wspólnej pracy ponad podziałami.Bede utożsamiał sie z tym miastem jesli zauważę ze te warunki władza spełnia.A na dziś faktycznie Gostynin jest dla mnie wzorem innego typu myslenia o sprawach miasta i regionu.

Chyba przesadzasz. Ja tez nie jestem dumna, ze pochodze z Kutna, ale tez sie tego nie wstydze. nie mozna jednak krytykowac wszystkiego dookola. Zauwazajmy czasem takze pozytywne rzeczy w tym miescie. Nie wszystko jest zle i beznadziejne, mnie np odremontowana Krolewska i Plac Pilsudskiego bardzo sie podobaja. Zauwazajcie pozytywy, bo pesymistycznym nastawieniem niczego nie poprawicie, a wprowadzacie tylko ponury nastroj. Wlasnie przez takie nastawienie kutnowian mlodzi uciekaja z Kutna do wiekszych miast lub za granice, gdzie dzieki milym i usmiechnietym ludziom zycie wydaje sie latwiejsze i duzo przyjemniejsze. A propos Gostynina, dokladnie to samo co my mowimy o Gostyninie, oni mowia o Kutnie. Dla nich Kutno jest w wielu sprawach wzorem.

Człowieku z czego jesteś dumny z tego że mieszkasz w brudnym mieście z tego że jeździsz po dźiurawych ulicach może z tej pięknej kostki na Królewskiej a może z tego że masz piękny basen w mieście i możesz iść tam z dziećmi.Wystarczy pojechać do takiego misteczka jak Gostynin i zobaczyć to wszystko czego nie zobaczy się w Kutnie.

Wiesz projekt architekta zatwierdził poprzedni prezydent, on też podpisał finansowanie budowy w takim kształcie, a jak wybraliśmy obecnego prezydenta to budowa była już w toku. Dlaczego więc winić tego prezydenta?

P.S. Cóż kiedyś też uczono, że ZSRR to najlepszy przyjaciel Polski, mimo że było odwrotnie. Widzę że dziś nawet to co jest zapisane w ustawie o samorządzie terytorialnym: "za władze miasta uważa się następujące organy: Rady i Prezydenta z zastępcami" ulega podważeniu. Ale ok! Winę za zły stan wiaduktu na Łęczyckiej wg pana redaktora ponosi Prezydent, tymczasem wiadukt będzie remontowany za rok, wiecie kto będzie przeprowadzał remont? STAROSTWO POWIATOWE. Ale to pewnie też nie dociera do Państwa.
Pozdrawiam.
Obywatel Kutna, miasta z którego jestem dumny.

A gdzie jest P A N projektant tej całej obwodnicy, który wziął "ciężkie" pieniadze.Chetnie bym wykonał na nim publiczny wyrok/szubienica to zbyt łagodne/ przed Urzedem Miasta, moze i PAN prezydent by sie obudził, widząc co moze tez go spotkac za nieudolne prezydentowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A gdzie jest P A N projektant tej całej obwodnicy, który wziął "ciężkie" pieniadze.Chetnie bym wykonał na nim publiczny wyrok/szubienica to zbyt łagodne/ przed Urzedem Miasta, moze i PAN prezydent by sie obudził, widząc co moze tez go spotkac za nieudolne prezydentowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To Twoje zdanie. co nie znaczy ze słuszne

Władze Miasta Kutno to Prezydent i Rada Miasta.

Dobre pytanie hehehehe.Sądze że szanowny Anonim tak własnie podchodzi do tematu - "nie ma to jak dzielenie włosa na czworo".Taka technika doprowadza do "zamydlania obrazu". Nas jako mieszkańców nie powinno interesować w czyich kompetencjach leży utrzymanie konkretnych odcinków dróg dopóki wszystko jest ok.A ze nie jest, wiec pewnie nadszedł czas Panie Andrzeju głebiej przyjżeć sie tym sprawom. Jeżdze codziennie ulicami tego miasta i zaczynają mnie nurtować takie dziwne zjawiska jak np. ulica Grunwaldzka koło Miflexu gdzie było komu usunąć asfalt do żywego bruku , natomiast nie ma komu połozyć nowej nawierzchni.Kończy sie czas budowy obwodnicy, a przejazd miedzy rondem przy Oporowskiej do starej obwodnicy pozostał bardzo wąski- czy tak ma pozostać?. Zapewne jak nie wiadomo o co chodzi, to w grę wchodą pieniadze. Ciekawe tylko, kto chce zaoszczedzić na nas.Bede zobowiazany Panie Andrzeju ,jesli w kolejnych artykułach otrzymam na te pytania odpowiedzi.

"PKP się wstrzyma do czasu odremontowania/przebudowy wiaduktu - co w przypadku opieszałości naszych władz miasta może potrwać jeszcze z 10 lat.. "


Anonimie - przyczepiłeś się jak rzep do psiego ogona tego wiaduktu. Ten art. Jest nie o wiadukcie tylko o obwodnicy! Pyzatym czy w nim pisze gdzies ze wiadukt jest Urzedu Miasta? Określenie "Władze Miasta" może się tyczyć zarówno powiatu jak i UM (podejrzewam że przebudowa wiaduktu i zmiana ruchu w Kutnie na ten czas będzie wymagała porozumienia i działania zarówno Starostwa jak i UM. A oni - jak by nie patrzeć są Władzami Miasta.

Czyż Powiat (Starostwo) nie ma swoich ulic w Mieście? czy nie ma wpływu na Szpital Miejski? Tak więc starostwo zalicza się do Władz Miasta tak samo jak Urząd Miasta czy Gimny... i 
odpóść sobie odwracanie uwagi od właściwego problemu!

Czytaj dokładnie, próbuj zrozumieć a dopiero potem podnoś swoje żałosne jęki.

Drogi anonimie....

A smierc tego czlowieka byla powiatowa czy władz miasta?

He he he
Mowa nie o obwodnicy ale o wiadukcie na Łęczyckiej. Redaktor za jego stan w artykule obwina władze miasta tymczasem wiadukt jest powiatowy. Tym samy redaktor dopuścił się pomówienia i na podstawie prawa prasowego powinien zamieścić sprostowanie.

czy to wazne czyja droga? miasto wyraziło zgode na jej budowe,UE zafundowała. generaln a dyrekcja dróg zatwierdziła! a ludzie giną! Red. Wastowski po prostu opisał droge ktora jest spartolona, i chwała mu za to ze pokazał prawdę! bez owijania w bawełnę.. ludzie giną, trzeba to zmienić!

"Panie Andrzeju , gratuluję. Mam nadzieje ze takie artykuły to początek wnikliwego przyglądania się różnym problemom tego miasta."

Cóż, popełnienie błędu rzeczowego świadczy raczej o niekompetencji danego redaktora. Czego tu gratulować? Jeżeli redaktor nie potrafi odróżnić dróg miejskich od powiatowych i pisze na ten temat artykuł to jest to raczej dowód niezłego tupetu...

Panie Andrzeju , gratuluję. Mam nadzieje ze takie artykuły to początek wnikliwego przyglądania się różnym problemom tego miasta. Proponuje rozwinać choćby ten temat i szerszą opinię publiczną poinformować o historii tej inwestycji.Za takim a nie innym kształtem inwestycji, za rozwiązniami technicznymi trącającymi dyletanctwem kryją sie konkretni ludzi. Dopóki są anonimowi dopóty bedą bezkarni. Powinniśmy jako mieszkańcy tego miasta i docelowo płatnicy ( bo to z naszych podatków będziemy spłacać takie inwestycje) wiedzieć komu mamy za to "podziekować ". Ja chciałbym wiedzieć i mam nadzieje że zaspokoi Pan moja ciekawosć nastepnymi artykułami, kto prowadzi nadzór nad tą inwestycją, jakie są kary umowne za brak dotrzymania terminów realizacji tej budowy i czy je ktoś wyegzekwuje od wykonawcy itd, itd . Dziś zginał kolejny człowiek ale czy dla decydentów w tym miescie ma to jakiekolwiek znaczenie.Zapewne usłyszymy od nich ze oczywiscie tak , ja natomiast chciałbym zeby o tym świadczyły ich czyny a nie słowa.

OJJ ta obwodnica do bardzo wielki błąd moimi zdanie no i może innych ludzi też.Chociarz powinni zrobić na łąkoszynie rondo.Dzisija na tej drodze zginoł człowiek w wypadku samochodowym.A co będzie w zime !!??

Nie ma się co łudzić,że PKP zrezygnuje z utrzymania przejazdu na ul Grunwaldzkiej.Prace juz trwają.Sądze,ze na drugi dzień po oddaniu "ślicznej" ,nowej obwodnicy zostanie zamknięta droga przejazdu.Pozostanie tylko przejście dla pieszych(obsługiwane z odległej nastawni)Utrzymanie przejzdu kosztuje sporo PKP,a jak znam życie Powiat nie dokłada do tego nic,więc jak w każdej sytuacji chodzi o pieniądze.PKP skorzystała z wygodnej dla siebie w tym momencie Ustawy.
Niestety ludzie się w tym przetargu nie liczą.To przykre ,ale prawdziwe

Nie ma się co łudzić,że PKP zrezygnuje z utrzymania przejazdu na ul Grunwaldzkiej.Prace juz trwają.Sądze,ze na drugi dzień po oddaniu "ślicznej" ,nowej obwodnicy zostanie zamknięta droga przejazdu.Pozostanie tylko przejście dla pieszych(obsługiwane z odległej nastawni)Utrzymanie przejzdu kosztuje sporo PKP,a jak znam życie Powiat nie dokłada do tego nic,więc jak w każdej sytuacji chodzi o pieniądze.PKP skorzystała z wygodnej dla siebie w tym momencie Ustawy.
Niestety ludzie się w tym przetargu nie liczą.To przykre ,ale prawdziwe

I mamy następne ponoć unijne skrzyzowanie śmierci. A może to nastepna afera korupcyjna grabaży z drogowcami.

"Za tak cudownie zrealizowany projekt obwodnicy powinni być pociagniete osoby "napewno wykształcone w tym zawodzie" uprawnione do wyboru i akceptacji tak dennego projektu.
Ktoś powinien za to beknąć."


Chyba już beknął. Facet, który zaakceptował projekt, zaciągnął kredyty i rozpoczął budowę obwodnicy w takim kształcie, nie jest już Prezydentem Kutna. Szkoda tylko, że on i radni, którzy poparli ten projekt są dziś członkami największego klubu rady miejskiej - SLD.
A pamiętam jak 4 lata temu obecny Prezydent nawoływał do poprowadzenia obwodnicy od Żórawieńca do przejazdu PKP na Grunwaldzkiej. Wtedy obwodnica w ogóle nie wchodziłaby do miasta i byłaby bardziej bezpieczna (np. nie byłoby drogi na piątek - mniejszy i mniej skomplikowany ruch)
Pozdrawiam
Mieszkaniec Osiedla Łąkoszyn

Małoważne czy Pan Andrzej zna czy nie władze Miasta. Dzisjaj na tym cudzie techniki drogowej zdażył się wypadek śmiertelny.
Kto za to odpowie, kierowca już odpowiedział i niestety znając odpowiedz to jego wina nie zachował nalezytej ostrożności. Wina miasta napewno jest iż pozwoliło taką głupotę zbudować. Szanowni Państwo powstające ronda środka europy zagrażają życiu - mamy ich już 2. Boże broń nas przed dalszymi. Za bezpieczeństwo na drogach odpowiada nie tylko kierowca. Gdzie jest zarządca dróg. W jakim celu zamiast bezpiecznych poboczy kopie się transzeje przeciwczołgowe. Ja rozumię, że można nienawidzieć ludzi ale wybijać ich w taki sposób to wstyd. Gdzie POLICJA! i prokurator ich obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo i zwalanie winy na kierowców to poniżej krytyki. Te "nowoczesne" skrzyżowania projektowali, budowali ludzie z uprawnieniami, fachowcy, specjaliści za nasze pieniądze. To skandal! i szczyt głupoty.

emoji to juz taka norma w tym karju, najpierw sie buduje, zaciąga kredyty a potem dopiero mysli, a życie i tak zweryfikuje całość, powodzenia w poruszaniu się po Kutnie (na szczeście w Zgierzu budują tylko alejki w parku) emoji /Anewr

Mieszkam na osiedlu Łąkoszyn, codziennie przejeżdżam trasę A2. Za tak cudownie zrealizowany projekt obwodnicy powinni być pociagniete osoby "napewno wykształcone w tym zawodzie" uprawnione do wyboru i akceptacji tak dennego projektu.
A po otwarciu tej beznadziejnej obwodnicy okaże się jaka to była wielka bzdura. Ale to tylko uzytkownicy obwodnicy bedą ponosić konsekwencje czyjejś głupoty.
Jest tyle wolnego terenu, dlaczego nie ma trzech pasów ruchu, tak samo jak "na te mini ronda" - czy zabrakło asfaltu ? 
Ktoś powinien za to beknąć.

Włąśnie jest wypadek, ulica kompletnie zablokowana. Mijejmy nadzeję że to wymaga czasu i przyzwyczajenia.

emoji tacy powinni być wszyscy urzędnicy w kutnie i GDDKiA którzy uzgodnili taki projekt! A majstersztyk to skrzyżowanie z A2 skopane ze wszystkich stron a od piątku to już na maxa. Przejechać do miasta lub skręcić w lewo w godzinach szczytu... najlepeij wziąc sobie gazete do poczytania w oczekiwaniu w długiej..... kolejce! Zjazd na łąkoszyn... rąda... długo by wimieniał a wystarczyło zamiast chorego skrzyzowania z A2 zrobić rądo ale ... prawdziwe a nie hula hop po mutacji!!!

Miasto.. powiat.. mysle ze w interesie obu jest to zeby ul Grunwaldzka nie została zamknieta...

Autor tego artykulu ma duzo racji, chociaz ja tej obwodnicy nie moge sie doczekac.Mieszkam na ulicy Grunwaldzkiej za rondem i halas jest wprost nie do wytrzymania. Jak przejezdza trasa TIR to wiekszosc domow w okolicy,w tym moj, trzesie sie tak bardzo, ze trzeba trzymac kubki zeby nic sie z nich nie wylalo. A jeszcze pare lat temu nasza droga byla w bardzo dobrym stanie. To sie zmienilo od kiedy TIRy nie jezdza prze Łąkoszyn. Tak wiec robcie ta obwodnice jak najszybciej i mam nadzieje, ze plany PKP sie nie zmienia i przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej zostanie zamkniety. W tedy to bedziemy mieli nareszcie SWIETY SPOKOJ!! emoji emoji
A co do ekranow, to nie zapominajcie ze mieszkancy Batorego sami sie ich domagali!! emoji

Pan Wastowski wykazał się jednak pewną niekompetencją. "chyba że z całą łaskawością dyrekcja PKP się wstrzyma do czasu odremontowania/przebudowy wiaduktu - co w przypadku opieszałości naszych władz miasta może potrwać jeszcze z 10 lat..." Dziennikarz powinien wiedzieć, że wiadukt jest nie miejski a powiatowy. Jeżeli winić kogoś za opieszałość to poprzedniego i obecnego Starostę. Chyba, że szanowny redaktor nie odróżnia władz miasta od powiatu...?

Nieporozumień jest o wiele więcej przy budowie tej obwodnicy. Np. opisane skrzyzowanie z drogą krajową A2. Przy wyjeździe z ul. Łąkoszyńskiej są 2 pasy ruchu i o dziwo (ciekawe czyja to decyzja?) Lewy pas jest dla skręcających w lewo a prawy pas jest dla jadących prosto i skręcających w prawo. To niesamowicie debilne rozwiązanie bo wiadomo, że najłatwiej jest włączyć się do ruchu skręcając w prawo (wystarczy przepuścić jadących z lewej strony) Natomiast tyle samo trzeba czekać zarówno jadąć prosto jak i w lewo. Tutaj wprowadzili inne rozwiązanie - tym samym nawet ten kto chce skręcić w prawo (taki szybki skręt) musi na tym samym pasie czekać za samochodem jadącym prosto - debilizm!

To co autor pisze o zrywaniu położonej wcześniej kostki, żeby wstawić słupki na sygnalizację świetlną także absurd. Co się dzieje na wiadukcie na ulicy Józefów: Tam notorycznie jest zrywany chodnik, coś poprawiane i ślicznie kładziony od nowa. Za 2 tygodnie inna ekipa przyjeżdża znów zrywa chodnik, żeby znów coś robić - i tak ciągle. Jeżdże tamtędy codziennie i takie sytuacje powtarzały sie spokojnie z 4-5 razy.

Z ciekawością czekam na oddanie skrzyżowania z krajową A2 - to bedzie prawdziwy "majstersztyk" jeśli uda się to do 15-tego lipca - biorąc pod uwagę że już 2 terminy zostały niedotrzymane emoji

Niestety Andrzej ma racje :-/ nic dodac, nic ująć...

<rotfl> nic dodac nic ująć.. emoji

dodaj odpowiedź