Rejestracja i logowanie

Zielona Os Miasta jednak powstanie?! Miasto stara się o dofinansowanie

Wydarzenia 25-09-2020 Autor: toza
27
Zielona Os Miasta jednak powstanie?! Miasto stara się o dofinansowanie

Wydawało się, że o Zielonej Osi Miasta będziemy mogli na dłuższy czas zapomnieć i wrócić do tego tematu najwcześniej w 2022 roku. Wygląda jednak na to, że władze miasta nie składają broni i nie powiedziały w tej sprawie ostatniego słowa.

Wróćmy do końcówki stycznia tego roku. Wówczas w trakcie konferencji prasowej władze Kutna omawiały realizowane w naszym mieście inwestycje. Dowiedzieliśmy się wtedy, że przez zbyt duże spiętrzenie wydatków pomysł na realizację Zielonej Osi Miasta musi zostać odłożony w czasie. 

Decyzja o zrezygnowaniu z inwestycji oznaczała rezygnację z dofinansowania w ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Zapowiadano, że magistrat będzie starał się, by ta inwestycja została zrealizowana w latach 2022-2023.

Teraz temat Zielonej Osi wraca. Niedawno zapytaliśmy o to Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

- Informujemy, że na realizację zadania inwestycyjnego pt. "Zielona Oś miasta i regionu - zagospodarowanie doliny rzeki Ochni na cele rekreacyjne" Miasto Kutno ubiega się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach TARCZY ANTYKOVIDOVEJ dla samorządów - cz. II, (Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi) - tryb konkursowy – informuje nas Biuro Prasowe UM. 

Jaki byłby zakres prac? Magistrat wylicza: budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Barei do ul. Troczewskiego, budowa pumptracku i budowa parkingu przy ul. Oziembłowskiego. 

Dobra wiadomość jest taka, że gdyby wszystko poszło pomyślnie i miasto otrzymałoby dofinansowanie, prace mogłyby ruszyć w latach 2021-2022.

Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 4,6 miliona złotych

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Temat zastępczy.A kiedy wybory samorządowe?

Ok fajnie niech cos powstanie ale jak dobze pamietam jusz 10 lat temu muwiono o zagaospodarowaniu rzekę ochnie i co scieszka owszsm niech powstanie ale od wschodu miasta lonkoszyn idzie przez msuto wszdlorz rzeki mostkiem nad glowgowiankom Dodam bardo urokliwe miejsceq a zakonczy na drugiej stronie osiedlu dybow przy moscie kolejowym torach na plock z granico. Golembiewka nowego ... .nie zapominajmy o zaewie jaki mial powstać przy rzece Głogowiance i Ochni od wschodniej strony osiedla Dybow ....plaze infrastruktura zwionzana z małym.rekreacjom alw niestety na gadaniu się skoczylo .. szkoda jako maly chlopec myslallem ze benxe chodzi na ryby heheh ale niestety mysle ze jakos jusz dorosły facet po 30 nie poszedłem to uważam że jako dzidek ze swoimi wnukami tesz chhba nie pojde bo nie będzie poprpstu gdzie ppzdrawiam

Chodniki ujednolicić, bo za każdym rogiem inna kostka. Już nie wiem czy to miasto wygląda śmiesznie czy żałośnie. A te obrzydłe latarnie kto zaakceptował?

Super to najlepsza wiadomość od 3 lat

Ścieżka miała być aż po osiedle Dybow wzdłuż rzeki ochni a gdzie zalew zalew miał powstać tu gdzie rzeka głogowianka wpada do rzeczy. ochni i zielona os miasta Kutna pytam gdzie? Zalew jest projektowany z lat 70 tych i też cisza? Lepiej zbudować betonowy parking piętrowy?! ŹENADA wszystkie imprezki były tam organizowane a teraz c... j Będzie parking ale jaja

Zielona Oś Miasta dla żuli, wandali i pijaczków. Bo tak skończy się to wszystko.

Jeżeli będziemy tam spacerować jeździć bawić się żule nie będą tam mieli miejsca dla siebie

więcej służb, więcej kamer, więcej patroli - to jest sposób na przetrzepanie i kary dla patoli

Koszt inwestycji 4,6 mln? Może Sławcio Nowak zasponsoruje? Były przecież informacje, że 2 mieszkania, samochód + gotówka u niego znaleziona = 7 mln. Inwestycja na 4,6 mln to dla niego pestka!

Nie Jarek bo wiekszych aferzystow to od czasów komuny nie było

Drogi Marcinie jak chcesz wylewać żółć to wylej ją na siebie my mamy dość tych politycznych zagrywek dla nas najważniejsze jest to żebyśmy mieli gdzie pójść po pracy i odpocząć

Napiszcie ile to całe miasto musiało dołożyć do tego tzw. pałacyku saskiego? Kto poniósł koszty naprawy fontanny i czy obciążony został nimi policjant? Czy z tego tytułu policjant miał postepowanie dyscyplinarne i jak został zakończone? Swego czasu była mowa, że ścieżka rowerowa w ramach tej tzw. łosi miasta miała biegnąć przez Łąkoszyn do strefy a tu nagle tylko do Troczeskiego?

Drogi obserwatorze najważniejsze jest to że ruina która stoi w centrum miasta wreszcie zabłyśnie pełnym blaskiem i przyciągnie do naszego miasta więcej zwiedzających to miasto wbrew pozorom ma naprawdę bardzo ale to bardzo ciekawą historię ale trzeba ją przeczytać

Napiszcie dlaczego w mieście nie gonią oszczymurów leżakujących na ławkach?

Uważaj żebyś nie dołączył do tych "oszczymurków"

Słabo śledzisz informacje. Odnośnie policjanta już było wszystko napisane, łącznie z tym jak został ukarany i kto zapłaci za naprawę.

A ten betonowy "daszek" to po to, by w deszczowe dni miały gdzie się odbywać libacje? No k...wa brawo. PS: i jak ma być takie cudowne betonowanie przestrzeni jak na placu wolności to niech lepiej się to dofinansowanie nie znajdzie...a Państwu życzę zdrowia.

Pełna zgoda. Wielki bunkier dla samochodów, które zdaje się zaczynają być ważniejsze od człowieka. Tragedia ten gargamel na placu Wolności. Ciekawe kto i ile za to przytulił. Sensu to nie ma żadnego i masa forsy wyrzucona bezkarnie w błoto.

Wczoraj płacz w komentarzach że Oś nie powstaje i Burzyński zły, dziś płacz że Oś jest zbędna bo jest na 1/100 projektu budyneczek. Nigdy nie dogodzisz Kutnowskim Januszom którzy dnia bez narzekania nie mogą przeżyć. Gdyby Panna z PiSu zasiadała i chciała inwestować to byście ją socjalne patusy po stopach całowali.

gjnhe9urg9ur

Dlaczego ścieżka rowerowa tylko do ul. Troczewskiego? Jak zwykle Łąkoszyn jest tylko do płacenia podatków tylko bo tu 20 lat UM nic nie zrobił

I na co Ci pałko ścieżka? Ciągle tylko pedalarze chcą ścieżek, a gdy zrobią to jeżdżą ulicami. Na szczęście już bagietki zaczynają stawiać patrole na odcinkach ze ścieżkami i zaczyna się łapanka. Może to nauczy taką patologię na ****ach jeździć.

Dorosły chłop a boi się jeździć rowerem po drodze i jak dziecko potrzebuje ścieżki by móc po chodniku jeździć? Znajomość znaków, przestrzeganie przepisów na drodze już zbyt ciężkie? Ojoj

Makowa, Bukowa, Konarskiego, Staffa, Nowowiejska, Wąska, Piwna, Górskiego - to nie Łąkoszyn ??

Sama ul. Łąkoszyńska przeszła gruntowny remont, gdzie w wielu miejscach Kutna jeszcze są drogi żwirowe na osiedlach domków. Lecz zawsze ten co ma najwięcej krzyczy że ma najmniej. Syndrom socjalno-komunistycznej partii rządzącej. emoji

koszt 4.6 mln zł a parku Wiosny Ludów 5 mln ( obecnie wartość gdzieś 7 mln), w którym spora część nasadzeń uschła ( choćby graby) a wiele starych drzew nadaje się na wycinkę.

No fajnie, kibicuję inwestycji, ale w Kutnie (i pewno nie tylko) problem tkwi w utrzymaniu takich obiektów. Dewastacja (tłuczenie lamp, wyrywanie kostki !) przez chuligaństwo - temu trzeba zaradzić. Ciągły nadzór - a jak trzeba dotkliwe kary. W to trzeba zainwestować. Przykład: tereny zielone nad Ochnią.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także