Reklama

Reklama

Akcja Lato 2021 w świetlicy "Rodzinki"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja W ramach działań prozdrowotnych podczas Akcji Lato 2021 – w świetlicy profilaktyczno – wychowawczej „Rodzinka" w Kutnie dnia 12 lipca odbyło się spotkanie uczestników zajęć z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia.

Reklama

Podczas wielotematycznej prelekcji omówiono m.in.: zasady bezpieczeństwa podczas upałów, czym grozi ugryzienie przez kleszcza, zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie pandemii w górach, nad wodą, w lesie,  na wsi, w mieście. Ponadto omówiono profilaktykę chorób zakaźnych  przenoszonych drogą  pokarmową ,w tym tzw. „brudnych rąk" oraz profilaktykę zdrowego i higienicznego stylu życia  z zaznaczeniem jak  prostym i skutecznym sposobem jest mycie rąk by zatrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń tym bardziej w czasie trwającej pandemii.  \

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o  podstawowych zasadach mycia rąk oraz o tym, iż mycie rąk pozwala usunąć z powierzchni m.in. bakterie, wirusy czy grzyby odpowiadające za cały szereg groźnych chorób, jak choćby salmonellę. Te i wiele innych informacji zobrazowały temat przewodni jakim był „Całe wakacje bawimy się fajnie, grzecznie i bezpiecznie".

Prelekcja zakończyła się wspólną zabawą w trakcie której dzieci z rozsypanych literek ułożyły wakacyjne hasło.

Celem akcji było podniesienie bezpieczeństwa dzieci w czasie spędzania wolnego czas, uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem, zabawą oraz uświadomienie jak ważne jest by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Uczestnicy spotkania otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy