Reklama

Reklama

„Doskonalenie umiejętności wychowawczych"- szkolenie w ramach programu „Rodzina od serca" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 14 wrz 2021 18:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja 14 września odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych szkoleń w ramach programu „Rodzina od serca" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Reklama

Program współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego w zakresie realizacji zadania publicznego „Działanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2021 roku " w ramach konkursu ogłoszonego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Głównym celem programu jest: promocja i upowszechnianie rodzicielstwa zastępczego poprzez kampanię informacyjną w wśród społeczności powiatu kutnowskiego, działania edukacyjne, integracyjne, organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego: pikników, warsztatów, gier i zabaw integracyjnych, itp.

Tematem pierwszego szkolenia, które poprowadziła Pani Joanna Rusek- Sasiulewicz: terapeuta, pedagog, socjoterapeuta oraz  doradca zawodowy było „Doskonalenie umiejętności wychowawczych- umiejętność stawiania granic i bycia konsekwentnym". W czasie spotkania uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze. Poruszane były także problemy dotyczące potrzeb dziecka, dojrzałości emocjonalnej, wsparcia emocjonalnego, głównych mechanizmów procesu wychowania, stawiania granic, ponoszenia konsekwencji swoich zachowań. Szkolenie stało się również okazją do wymiany doświadczeń. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)